Вчені назвали продукти, які можуть пошкодити мозок

Споживання продуктів із високим ступенем обробки потенційно шкідливе для здоров’я мозку.

Про результати нового дослідження пише Medscape.

Дослідження показало, що дієта з високим вмістом продуктів з високим ступенем переробки (ПВСП) може підвищити ризик зниження когнітивних здібностей та інсульту, тоді як дієта, багата необробленими або мінімально обробленими продуктами, може допомогти знизити ці ризики.

Продукти з підвищеним вмістом цукру, жиру і солі характеризуються низьким вмістом білка і клітковини, і це важливо, оскільки вони необхідні нашому організму. Наприклад, безалкогольні напої, чипси та підсолоджені крупи. На відміну від них, до необроблених продуктів належать свіже м’ясо та овочі.

Попередні дослідження пов’язували високе споживання ПВСП з різними проблемами зі здоров’ям.

Результати показали, що збільшення споживання ПВСП на 10% корелює з підвищенням ризику когнітивних порушень на 16% і ризику інсульту на 8%. Навпаки, більш високе споживання необроблених продуктів було пов’язане з 12% зниженням ризику когнітивних порушень і 9% зниженням ризику інсульту. Ці асоціації зберігалися незалежно від дотримання інших здорових дієт, таких як середземноморська або дієта DASH.

Топ-новини зараз:

• Любовний гороскоп на тиждень із 27 травня до 2 червня
• Підвищення податків: хто хоче зробити українців жебраками
• У НАТО обговорюють можливість закрити небо на заході України – BILD
• Гороскоп на 28 травня: прогноз для всіх знаків зодіаку

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений vesti-ua.net, має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров’я повинні бути обов’язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов’язково звертатися до фахівців.

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь