Спекотна погода знижує ефективність роботи мозку людини, – вчені

Спекотна погода знижує ефективність роботи мозку людини та підвищує схильність до скоєння правопорушень. Таких висновків дійшли дослідники США, повідомляє сайт Університету штату Вашингтон.

Зв’язок між спекотною погодою та антисоціальною поведінкою вже тривалий час цікавить науковців. Психологи та інші фахівці досліджували взаємозв’язок між високими температурами та вищим рівнем домашнього насильства, нападів і госпіталізацій через передозування та спроби самогубства.

Науковці з Університету штату Вашингтон та Чиказького університету, спробували з’ясувати, як спека впливає на настрій і психічне здоров’я людей.

“Чесно кажучи, не було багато досліджень з цього приводу, і більша частина роботи проводилася в лабораторіях, де люди виконували когнітивні завдання. Я хотіла вивчити це питання на різноманітній і репрезентативній вибірці людей у ​​реальному середовищі з великою кількістю деталей”, – розповідає головна авторка дослідження, психологиня Кімберлі Мейденбауер.

Команда науковців з травня по вересень проводила опитування в агломерації Великого Чикаго, аналізуючи дані перепису населення, щоб дізнатися про доходи домогосподарств, наявність зелених насаджень і парків поблизу та ефект “міського теплового острова”, на додаток до того, що люди повідомляли самі.

За словами Мейденбауер, кількість людей, які зізнавалися в імпульсивній поведінці під час спеки, викликає занепокоєння.

“Ідея полягає в тому, що якщо ви більш імпульсивні, ви, швидше за все, будете брати участь у ризикованій поведінці, включаючи зловживання психоактивними речовинами та самоушкодження. Навіть після того, як тепло розсіюється, імпульсивність, здається, зберігається на деякий час, що є певним божевіллям”, — каже психологиня.

Науковці вважають, що спека впливає на префронтальну кору головного мозку, яка важлива для планування, самоконтролю та емоційних функцій.

Тепло також впливає на багато психотропних ліків, які використовуються для лікування психічних захворювань, що може бути фактором самоушкодження, каже вона. Крім того, деякі види агресії пов’язують з імпульсивною поведінкою.

“У майбутньому нам потрібно зосередитися на інфраструктурі, яка може охолодити ситуацію. Це включає в себе будівлі, розроблені з пасивними системами охолодження, і міські зелені зони, які зменшують ефект теплового острова”, — каже вона і додає, що в короткостроковій перспективі проблему вирішують кондиціонери.

Топ-новини зараз:

• Бої на Харківщині: Жданов назвав напрямок головного удару РФ
• Південна Корея назвала умову початку постачання зброї Україні
• "Кадирівці" викрали Z-воєнкора Романова і змусили вибачитися на камеру
• Україна отримає новий пакет допомоги ще до саміту Альянсу у Вашингтоні

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений vesti-ua.net, має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров’я повинні бути обов’язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов’язково звертатися до фахівців.

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь