Зеленський: У момент перетину кордону на Харківщині росіяни застосували РЕБ, артилерію і КАБи

Зеленський: У момент перетину кордону на Харківщині росіяни застосували РЕБ, артилерію і КАБи Відео 21.05.2024 15:46 Укрінформ Президент Володимир Зеленський розповів, що у момент перетину кордону на Харківщині росіяни застосували потужні системи РЕБ, били далекобійною артилерією із застосуванням великої кількості КАБів. Сьогодні, за його словами, ситуація контрольована.

Про це глава Української держави заявив в інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.

«Сьогодні ситуація контрольована. Тиждень тому було складніше. У момент перетину кордону росіяни застосували потужні системи РЕБ, не було зв’язку між бригадами. По нас били далекобійною артилерією із застосуванням великої кількості КАБів. Завдяки цьому росіяни просунулися на Харківському напрямку. Небагато, найглибша точка – 10 кілометрів», – розповів Зеленський.

За його словами, про те, що Харків не є їхньою ціллю, росіяни почали говорити, коли були змушені зупинитися, їхні наступальні дії сповільнилися.


 

«Про те, що метою наступу на Харківщину є, мовляв, створення «сірої зони», щоб ми не могли обстрілювати російську територію, скажу, що у нас поки що, на жаль, такої далекобійної зброї немає. Ми ніколи не використовували західну зброю по території Росії, тому що не маємо на це акцептування. Ми не можемо ризикувати всім об’ємом західної військової допомоги, санкційною політикою, грошима. Так, ми ведемо перемовини з партнерами, щоб вони дозволили застосовувати їхню зброю по скупченням техніки на кордоні з Росією і на території РФ, але поки що позитиву у цьому напрямку у нас немає», – відзначив Президент.

На зауваження журналістів Reuters, що ситуація на фронті ускладнилася, Зеленський відповів: «Зараз ситуація на фронті складна, тому що почалася нова хвиля російського наступу на Харківському напрямку. Та водночас дуже потужна хвиля йде на Донбасі, але ніхто навіть не помічає, що саме на Донбаському напрямку (Курахівський, Покровський напрямки, Часів Яр) боїв більше, ніж на Харківському. Але неочікувана хвиля на Харківщині призвела до фокусу саме на ній», – розповів глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що Силам оборони та безпеки вдалося частково стабілізувати ситуацію у прикордонних районах Харківської області. 16 травня Зеленський провів у Харкові засідання Ставки Верховного головнокомандувача та відвідав у госпіталі поранених захисників.

Фото: Офіс Президента

Харківщина Війна Зеленський Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь