Захоплення Вовчанська є для РФ однією з ключових тактичних цілей – ISW

Захоплення Вовчанська є для РФ однією з ключових тактичних цілей – ISW 19.05.2024 10:13 Укрінформ Захоплення Вовчанська, ймовірно, є однією з тактичних цілей першої фази наступу РФ на півночі Харківської області.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

Аналітики зазначають, що російські війська завдали ударів по мостах через річку Сіверський Донець, щоб швидко локалізувати поле бою на схід від річки. Таким чином окупанти хочуть підвищити свої шанси на руйнування українських наземних ліній сполучення і швидкого захоплення Вовчанська.

«Російське військове командування, ймовірно, обрало захоплення Вовчанська як одну з ключових тактичних цілей першої фази наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки Вовчанськ є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні, який забезпечив би російським військам плацдарм, близький до російського тилу, для підготовки та початку другої фази наступальної операції», – вважають в ISW.

Проте, зауважують аналітики, поки незрозуміло, чи буде друга фаза наступальної операції на півночі Харківської області пріоритетною метою Росії. Росіяни також можуть прагнути розширити «буферну зону» вздовж кордону і просунутися в межах ефективної дальності дії артилерії до Харкова та його околиць.

Російські війська також можуть розглядати черговий етап наступальної операції з Вовчанська, що має на меті просування до Великого Бурлука, щоб створити загрозу оперативному тилу українського угруповання, яке обороняється на Куп'янському напрямку, зазначають в ISW.

На думку аналітиків, російські війська розпочали обмежену наступальну операцію на півночі Харківської області 10 травня, щоб відволікти українські війська від оборонних операцій на сході.

«Російські війська підтримували темп своїх наступальних операцій на сході України протягом попереднього тижня і, ймовірно, продовжуватимуть це робити, щоб використати будь-які вразливі місця, пов'язані з перекиданням української техніки та живої сили для оборонних операцій на півночі Харківської області», – сказано у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що у Харківській області загарбники розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів і зосередили основні зусилля на напрямку Стрілеча – Липці та захопленні Вовчанська і розгортанням наступу в тил українських військ.

Фото: Костянтин Ліберов

Харківщина Війна Війна з Росією Інститут вивчення війни Вовчанськ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь