Усі рішення Заходу про допомогу Україні запізнюються приблизно на рік – Зеленський

Усі рішення Заходу про допомогу Україні запізнюються приблизно на рік – Зеленський 20.05.2024 20:54 Укрінформ Західні країни вкрай повільно ухвалюють рішення про військову допомогу Україні, що ускладнює становище ЗСУ.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю для Reuters, передає Укрінформ. 

Президент охарактеризував надання допомоги, зокрема, систем ППО Patriot, як "один великий крок уперед, але перед цим два кроки назад".

"Кожне рішення, до якого приходимо ми, а потім усі разом, запізнюється приблизно на рік", – підкреслив він.

Зеленський також запропонував способи, якими союзники могли б допомогти безпосередньо, зокрема, збиваючи російські ракети над українською територією за певних обставин.

"Росіяни використовують 300 літаків на території України. Нам потрібно щонайменше 120, 130 літаків, щоб протистояти в небі", – додав Зеленський, маючи на увазі американські винищувачі F-16, деякі з яких, як він сподівається, незабаром будуть використовуватись в бою.

"Ви не можете забезпечити це прямо зараз? Гаразд … повертаючись до літаків, які є на території сусідніх країн НАТО: підніміть їх у повітря … збивайте цілі, захищайте цивільне населення. Чи можуть вони це зробити? Я впевнений, що так. Чи є це нападом з боку країн НАТО, втручанням? Ні", – вважає Президент.

Він також повідомив, що Київ веде переговори з міжнародними партнерами про використання наданої ними зброї для завдання ударів по російській військовій техніці на кордоні і далі вглиб території Росії, але поки що "нічого позитивного немає".

За словами Зеленського, ситуація на полі бою на північному сході країни, зокрема у Харківській області, де російські війська почали наступ, зараз перебуває під контролем.

Як повідомляв Укрінформ, у Білому Домі раніше заявили, що США не заохочують використання американського озброєння, наданого Києву, для ударів по території Росії.

Натомість міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон сказав, що Україна має право використовувати зброю, яку надає його країна, для ударів по цілях на території Росії.

Фото: ОП

Захід Зброя Війна допомога Зеленський Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь