Україна просить дозвіл на використання західної зброї проти військових цілей в Росії – Боррель

Україна просить дозвіл на використання західної зброї проти військових цілей в Росії – Боррель 27.05.2024 19:41 Укрінформ Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до європейських міністрів із наполегливим проханням скасувати заборону на використання західної зброї по військових цілях на території Росії.

Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, у форматі телеконференції Кулеба поінформував європейських колег про поточну ситуацію в Україні та варварські обстріли російськими загарбниками українських цивільних об’єктів і мирного населення.

«Разом з Кулебою ми обговорили потреби України, щоб вона могла продовжувати самооборону. Це стосується (поставок – ред.) більшої кількості систем протиповітряного захисту, зокрема, Patriot, і особливо – скасування заборони використання західного озброєння проти російських військових цілей в Росії, що є предметом дедалі ширших дискусій. Дедалі більше та більше тих, хто беруть до уваги той факт, що Україна вимушена протистояти атакам, що починаються проти неї з території Росії», – сказав Жозеп Боррель.

Він повідомив, що деякі країни-члени ЄС вже скасували такі заборони, щоб українці могли використовувати європейську військову допомогу для відповіді на атаки з російської території, а не лише з територій України, що були тимчасово окуповані російськими військами.

Високий представник ЄС визнав, що кілька минулих днів були жахливими для цивільного населення як в Україні, так і в Газі – в обох цих місцях. В обох випадках європейські міністри намагалися досягти єдиної європейської позиції, що не завжди є простим завданням.

«Ми мали відеоконференцію з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, який пояснив нам та супроводив свої пояснення зображеннями – про російські атаки проти населення країни, і зокрема, про удар по харківському супермаркету в суботу. Кількість цивільних жертв, а також деякі зображення, які ми бачили, є шокуючими. Як і зображення наслідків атаки проти табору біженців у Рафі вчора вночі», – зазначив Боррель.

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбулося формальне засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої були врегулювання кризи на Близькому Сході та ситуація в Україні, що складається внаслідок російської агресії.

Завтра обговорення цих тем Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин продовжить за участі європейських міністрів оборони.

На початку свого онлайн-виступу Кулеба показав міністрам фото 8-річного хлопчика Михайла з Харкова, чий батько міг бути серед загиблих у будівельному гіпермаркеті, який росіяни знищили ударом в суботу, 25 травня.

Зброя Війна Боррель Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь