В Україні провели випробування роботизованої техніки для медичної евакуації

В Україні провели випробування роботизованої техніки для медичної евакуації Фото 29.05.2024 16:45 Укрінформ Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості спільно з Міноборони України та Генштабом ЗСУ провели демонстраційні випробування техніки для медичної евакуації з нагоди Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінстратегпрому.

Мета заходу привернути увагу до теми медичної евакуації в зоні бойових дій. Окрім того, заохотити представників країн-партнерів до прямих контрактів з українськими виробниками в межах проєкту ZBROYARI: Manufacturing Freedom.

У демонстраційних випробуваннях взяли участь дев’ять виробів від сімох українських виробників. Було представлено два зразки автомобільної техніки і сім наземних роботизованих платформ.

«Така техніка потрібна на фронті, вона рятує життя як поранених, так і військових медиків. Наші виробники вміють робити дійсно якісні продукти. Вони є різні: броньовані автомобілі, санітарні, колісні й гусеничні роботизовані платформи різних модифікацій. Для того, щоб ці вироби потрапили на фронт – їх треба закупити. У держави нині дуже обмежений ресурс», – сказала заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.

За словами заступника головнокомандувача ЗСУ полковника Андрія Лебеденка, Збройні Сили спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості визначають вимоги та потреби і шукають уже реалізовані технологічні рішення для впровадження їх в українському війську і подальшого масштабування.

«Реалії сучасної війни вимагають від нас нових прогресивних, технологічних рішень щодо організації медичної евакуації. Противник використовує проти нас сучасну смертоносну зброю. Лінія фронту неоднорідна. Є ділянки, де багато піску, води, лісу. Іноді оборона здійснюється у складних умовах міської забудови. Тому методи медичної евакуації поранених, які застосовувалися у попередніх війнах (Друга світова, Афганська, Чеченська війни) в наших реаліях недостатньо ефективні. Сьогодні роботизовані системи – це те рішення, яке може врятувати життя пораненого, скоротити час евакуації та зберегти боєздатність підрозділу за будь-яких умов», – сказав підполковник медичної служби Ігор Щербаков.

Роботизовані системи та бронетехніка: відбулись випробування техніки для медичної евакуації / Фото: mspu.gov.ua

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь