Польща вже підготувала 22 тисячі українських військових

Польща вже підготувала 22 тисячі українських військових 22.05.2024 13:47 Укрінформ Польська армія сама або разом із союзниками підготувала 22 тис. українських військових, що становить 30% українських військових, вишколених в межах європейської ініціативи.

Про це в середу у Сеймі Польщі у межах виступу щодо стану безпеки країни заявив віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, передає кореспондент Укрінформу.

«30% українських військових, підготовлених в межах європейської ініціативи, пройшли вишкіл у Польщі. Це 16 тис. військових. А в межах спільних дій йдеться загалом про 22 тис. військовослужбовців, підготовлених польською армією», – заявив Косіняк-Камиш.

Він підкреслив, що військова і гуманітарна допомога Україні з боку Польщі «не підлягає дискусії».

«Вона не підлягає дискусії з двох причин. Перша причина – цивілізаційна. Якщо бомби летять на ясла, садки, лікарні і житлові будинки, то ми як західна цивілізація не можемо на це погоджуватися, відтак допомагатимемо у гуманітарному плані. А у військовому плані – оскільки в Україні вирішується справа безпеки Польщі: або там вдасться затримати Росію, або сценарії будуть гіршими для Польщі», – наголосив віце-прем’єр РП.

На репліки із сесійної зали, що справа допомоги Україні є дискусійним питанням, польський міністр відповів, що дискусійними є не військові, а економічні питання у відносинах з Києвом.

«Економічні справи є дискусійними. Тут треба і ми твердо ставитимемо свої умови, оскільки солідарність вимагає руху в обидві сторони. Не лише давання, але теж й очікування… І ми очікуємо на партнерський підхід з боку українців», – заявив Косіняк-Камиш.

Як повідомляло агентство, у Польщі створено комісію з розслідування російських і білоруських впливів на політичне життя країни в 2004-2024 роках.

Фото ілюстративне

Польща Війна Військові навчання Військові Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь