Перші снаряди в рамках чеської ініціативи надійдуть в Україну найближчими днями – прем’єр Чехії

Перші снаряди в рамках чеської ініціативи надійдуть в Україну найближчими днями – прем'єр Чехії 29.05.2024 09:02 Укрінформ Україна отримає першу партію артилерійських снарядів, закуплених у межах чеської ініціативи, найближчими днями.

Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала у вівторок перед зустріччю у Празі з питань оборони України, повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Перші десятки тисяч 155-міліметрових боєприпасів будуть поставлені в червні. Україна може очікувати першу партію вже найближчими днями», – сказав Фіала.

За його словами, п'ятнадцять країн Євросоюзу та НАТО зібрали на снаряди для України в межах чеської ініціативи вже понад 1,6 мільярда євро.

У переговорах у Празі брали участь прем’єр-міністри України Денис Шмигаль, Нідерландів Марк Рютте, Данії Метте Фредеріксен, Латвії Евіка Сіліня та президент Польщі Анджей Дуда.

У спільній заяві лідерів йдеться про те, що за умови поточного фінансування вони «розраховують забезпечити передачу півмільйона артилерійських боєприпасів до кінця року». Вони підкреслили, що продовжуватимуть ініціативу стільки, скільки буде потрібно.

Як повідомляв Укрінформ, у Празі (Чехія) у вівторок відбулася робоча зустріч Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з групою лідерів ЄС, де обговорили чеську ініціативу щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів.

Сторони також обговорили можливість використання зброї партнерів для захисту на території агресора.

Серед тем розмови були питання спільного виробництва у сфері ОПК, об'єднання зусиль щодо посилення тиску на Росію. Крім того, йшлося про санкції, конфіскацію російських активів, Формулу миру, актуальні питання співпраці.

Фото ілюстративне: Morris MacMatzen/Getty Images

Чехія Війна Боєприпаси Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь