Країни Північної Європи можуть дозволити Україні бити по цілях в РФ своєю зброєю раніше за США – експерт

Країни Північної Європи можуть дозволити Україні бити по цілях в РФ своєю зброєю раніше за США – експерт 27.05.2024 18:38 Укрінформ Коаліція країн Північної Європи може перехопити ініціативу в контексті дозволу для України щодо завдання ударів по цілях в РФ західною зброєю.

Таку думку висловив співзасновник Національної платформи стійкості та згуртованості політолог Олег Саакян під час дискусії «Наростання зовнішніх і внутрішніх чинників впливу на ситуацію в Україні. Які шляхи подолання загрозливих тенденцій?», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саакян зауважив, що США у критичний момент не відіграли лідерської ролі у наданні дозволу завдавати ударів по цілях на території РФ американською зброєю, і українського прориву на фронті не відбулося.

«Наразі передбачаю, що саме коаліція північних країн Європи перехопить на себе… ініціативу в частині ударів по Російській Федерації», – сказав експерт.

Він нагадав, що Швеція вже дозволила завдавати ударів по російській території своєю зброєю. На думку експерта, «це пробна куля від цілої низки держав, які вже «на низькому старті». Саакян вважає, що навіть якщо Сполучені Штати пригальмовуватимуть у цьому питанні, все одно буде таке рішення від європейських країн.

Як повідомлялося, міністр оборони Швеції Пол Йонсон 26 травня заявив, що Швеція підтримує право України на самозахист, зокрема, право захищатися за допомогою воєнних дій, спрямованих проти території противника.

Європа США Зброя Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь