Cікорський пояснив, чому російські дипломати не повинні вільно подорожувати Європою

Cікорський пояснив, чому російські дипломати не повинні вільно подорожувати Європою 30.05.2024 19:40 Укрінформ Російські дипломати не повинні мати свободу подорожування Європою, оскільки вони працюють над знищенням цієї свободи.

Про це заявив у Празі глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, який взяв участь у дискусії на тему “75 років НATO: як зберегти курс?”, передає Укрінформ із посиланням на PAP.

Глава польської дипломатії підкреслив, що Польща ухвалила правильне рішення, обмежуючи пересування російських дипломатів. Він пояснив, що вони не повинні користуватися існуючою в Європі свободою подорожування, оскільки саме цю свободу хочуть знищити.

Керівник польської дипломатії висловив думку, що війна в Україні завершиться тоді, коли російське керівництво усвідомить: напад на Україну був помилкою, а остаточна мета не варта витрачених коштів і людських життів.

“Ми ще не дійшли до цього моменту”, – констатував Сікорський.

Він зауважив, що РФ віддає на війну і озброєння 40% свого бюджету. За його словами, наразі Захід не витримує темп, який визначила Росія.

“Наше завдання – показати Путіну, що ми не такі безнадійні, як він думає. Ми повинні переконати його в цій помилці”, – констатував Сікорський.

Він зауважив, що війна – це частина викликів для Заходу з боку РФ. Серед інших викликів він назвав ядерні погрози Москви на адресу Заходу, засилля російської дезінформації і штучно створений міграційний тиск на кордоні з Білоруссю.

Як повідомляв Укрінформ, Польща вводить обмеження на пересування російських дипломатів по території країни. Обмеження стосуватимуться як посольства РФ, такі і консульств. Зокрема, дипломати з посольства РФ зможуть пересуватися виключно в межах Мазовецького воєводства (адміністративний центр – Варшава), а консули – у межах воєводств, де вони працюють. Обмеження стосуватимуться усіх дипломатів і консулів, крім посла РФ у Польщі.

У МЗС Росії зазначили, що застосують щодо польських дипломатів і консулів у Москві, Калінінграді, Санкт-Петербурзі та Іркутську кроки у відповідь.

Фото: РАР 

Європа Російські дипломати Дипломати Радослав Сікорський

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь