Боррель – про право України бити по РФ: Згідно з законами війни, це цілком можливо

Боррель – про право України бити по РФ: Згідно з законами війни, це цілком можливо 28.05.2024 14:02 Укрінформ Високий представник ЄС Жозеп Боррель вважає за необхідне знайти баланс між «ризиком ескалації» та «потребою українців захищатися», коли західні лідери ухвалюють рішення про дозвіл українським силам використовувати іноземну зброю для ударів по території Росії.

Про це він сказав перед засіданням міністрів оборони країн Євросоюзу у Брюсселі у вівторок, передає Укрінформ.

«Згідно з законами війни, це цілком можливо і тут немає жодних протиріч, щоб воювати проти того, хто воює проти вас зі своєї території. Я впевнений, що дехто обговорюватиме ризик ескалації. Але потрібно збалансувати ризик ескалації та потребу українців захищатися. Бо якщо ти не можеш зайти туди, звідки йдуть атаки, ти абсолютно в асиметричній ситуації. І це стає все більше і більше вирішальним, тому що удари по Києву відбуватимуться з російської території», – наголосив Боррель.

За його словами, деякі країни вже розпочали ухвалювати рішення щодо надання дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території РФ. Боррель зазначив, що це ще одна важлива тема для обговорення на сьогоднішньому засіданні міністрів оборони країн-членів ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники по Альянсу на національному рівні мають переглянути обмеження, які накладаються на використання зброї, що поставлена в Україну, оскільки, як показують бойові дії в Харківській області, Росія веде обстріл України зі своєї території та вважає себе прикритою державним кордоном від зворотного удару.

Швеція дозволила використовувати поставлену Україні зброю для ударів по військових об’єктах на території Росії. Раніше дозвіл на використання своєї зброї Україною на території РФ надала Велика Британія. Генсек НАТО Єнс Столтенберг також звернувся до країн-союзників зняти встановлені раніше обмеження. У США з цього приводу триває дискусія.

Євросоюз Зброя Війна Боррель Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь