ЗСУ планують контрнаступ у Харківській області, — Bloomberg

Збройні сили України планують контрнаступальні дії, аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Вторгнення, яке почалося два тижні тому, відкрило новий фронт і розтягнуло ресурси Києва. Але Москва не змогла досягти своєї мети — створити 30-кілометрову буферну зону. Про це пише Bloomberg.

Видання наводить слова представника Генерального штабу ЗСУ полковника Ігоря Прохоренка, який заявив, що Росія накопичує війська вздовж кордону в сусідній до Харківської Сумській області. За його словами, оборону там посилили, військові не допустять “прорахунків”, які дозволили росіянам вдертися в на Харківщину на початку цього місяця.

Через два тижні після того, як російські війська перетнули кордон і відкрили новий фронт у Харківській області, просування окупантів зупинилося у місті Вовчанськ, менш ніж за 10 кілометрів на південь від кордону, і в Липцях на південний захід. Новий фронт Кремля змусив Київ перекинути солдатів на північний схід країни, виснажуючи резерви, оскільки Москва посилила атаки на сході, зазначає Bloomberg.

Російське вторгнення на півночі сталося після кількох місяців посилених бомбардувань другого за величиною міста України. Картографічний сервіс DeepState не зафіксував значного просування кремлівських військ в рамках наступу на Харківщину з понеділка. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, російське військове командування відправляє резерви для підтримки місцевого наступу, але безрезультатно.

Міноборони РФ повідомило, що російські війська відбили низку українських контратак, продовжуючи просуватися вглиб української лінії оборони під Харковом.

Бої в східному регіоні Донецької області посилилися, оскільки Кремль набрав обертів, використовуючи свою перевагу над Україною в боєприпасах і живій силі. Війська Москви просунулися вперед біля стратегічно важливого населеного пункту Часів Яр, який вони прагнуть захопити “за будь-яку ціну”,. сказав Сирський.

Топ-новини зараз:

• США виділяють Україні новий пакет військової допомоги
• Путін нещодавно міг розбитись на несправному ТУ-160М – ЗМІ дізналися, що його врятувало
• У Криму пролунали вибухи: було сильне задимлення
• Як позбутися похмілля без таблеток: дієві способи

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь