Українські дрони вдарили по російському радару “Воронеж-ДМ” із дальністю 6000 км

Підтвердилася інформація про те, що українські БПЛА 23 травня 2024 року завдали пошкоджень російській радіолокаційній станції “Воронеж-ДМ”. РЛС базувалася біля міста Армавір у Краснодарському краї (РФ), передає Defense Express.

Повідомляють, що дрони, зокрема, вдарили по будівлях, де розташовувався персонал, який керував і обслуговував вищезгадану РЛС.

Що відомо про РЛС “Воронеж-ДМ”

Видання пише, що цей радар використовують ЗС РФ для раннього попередження про атаки балістичними і крилатими ракетами, а також сигналізує про виявлення різних космічних об’єктів.

Згідно з даними Вікіпедії, “Воронеж-ДМ” працює в дециметровому діапазоні, про що свідчить маркування “ДМ”. Дальність роботи системи досягає 6000 км по горизонту і 8000 км по вертикалі (ближній космос). РЛС здатна одночасно контролювати до 500 об’єктів. Розроблено її інженерами НВК “НИИДАР” і “РТІ ім. Мінця”.

Пошкоджена РЛС “Воронеж-ДМ” була здатна забезпечити частковий огляд неба над тимчасово окупованим Кримом, а основною зоною її відповідальності були Балкани і Середземномор’я — операційні зони НАТО, а також Перська затока.

Скільки РЛС типу “Воронеж” у Росії

Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, на території країни-агресора перебувають близько 10 загоризонтних РЛС “Воронеж” з різними діапазонами робочих частот, йдеться в матеріалі Defense Express. Так, “Воронеж-М” працює в метровому діапазоні, “Воронеж-ДМ” — у дециметровому, “Воронеж-МСМ” — у метровому і сантиметровому, “Воронеж-СМ” — у сантиметровому. Видання країни-агресора підкреслюють, що на створення такої РЛС може піти від 2 до 2,5 років, а вартість пристрою сягає 1,5 мільярда рублів (16,6 млн доларів США, — ред.).

Українське медіа зазначає, що варто звернути увагу на терміни введення в експлуатацію подібних радарів. Так, армавірська “Воронеж-ДМ”, згідно з формальними даними, була побудована 2009 року, але станом на 2017 рік вона перебувала на “дослідно-бойовому чергуванні”, іншими словами — у тестовому режимі.

2021 року російські ЗМІ повідомляли про зведення РЛС типу “Воронеж” у тимчасово окупованому Криму, у Херсонесі. Вона мала замінити застарілу РЛС “Днепр”, що розташована недалеко від Севастополя. Стверджувалося, що “Воронеж” з’явиться на півострові щонайбільше 2024 року, але ця інформація поки що не підтвердилася.

Топ-новини зараз:

• США виділяють Україні новий пакет військової допомоги
• Путін нещодавно міг розбитись на несправному ТУ-160М – ЗМІ дізналися, що його врятувало
• У Криму пролунали вибухи: було сильне задимлення
• Як позбутися похмілля без таблеток: дієві способи

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь