У ЗСУ можуть поповнитися на 100 000 солдатів: розкрито плани Генштабу

Мобілізація військовозобов’язаних громадян із 25-річного віку дасть змогу залучити до лав Сили оборони України близько 100 тисяч нових бійців. Такий прогноз було опубліковано в матеріалі порталу “Українська правда”.

Журналісти зазначають, що закон про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років чекав на підпис президента України Володимира Зеленського аж 10 місяців – з моменту його ухвалення Верховною Радою за основу і в цілому.

За словами джерел “УП”, які начебто брали участь у засіданнях Ставки, тодішній головком ЗСУ Валерій Залужний кілька разів нагадував президенту про закон, однак очільник країни вагався – начебто не наважувався підписати закон через нелюбов до непопулярних рішень та фінансовий аспект мобілізації.

Але зрештою президент підписав закон – і нібито пішов на цей крок через виснаження особового складу Сил оборони та безповоротні втрати на фронтах україно-російської війни.

У матеріалі стверджується – невідомо, чи вдасться суттєво омолодити Сили оборони завдяки мобілізації 25-річних громадян України (оскільки це пов’язано зі складною демографічною ситуацією в Україні).

Заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН Олександр Гладун також зауважив, що в 1998-1999 роках в Україні народилося 416 349 хлопчиків (зараз їм має бути приблизно 25-26 років).

При цьому, каже Гладун, далеко не всі вони потраплять до ЗСУ – бо хтось не буде придатним за станом здоров’я, а хтось опинився за кордоном або на тимчасово окупованих територіях.

При цьому джерела “УП” у Генеральному штабі прогнозують, що рішення про мобілізацію з 25 років може додати до лав Сил борони приблизно 100 тисяч молодих захисників.

Топ-новини зараз:

• Курс долара знизився: скільки коштує валюта в обмінниках
• Тепло, але подекуди дощі: синоптик дала прогноз на сьогодні
• Прогноз погоди на вихідні 18-19 травня: що прогнозують синоптики
• 5 способів зарядити телефон за відсутності світла: куди підключити смартфон

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь