Потрібна нічия: аналітик розповів, як Захід намагається не допустити рішучої перемоги України

Поточна стратегія країн НАТО стосовно війни в Україні спрямована на те, аби ані Київ, ані Москва не здобули рішучої перемоги. Таку думку в авторській статті для видання Rzeczpospolita висловив професор Інституту економічних наук Польської академії наук Адам Ліповський.

Він зауважує, що Захід досі не надав Україні достатньо зброї, аби українці могли остаточно відбити російську агресію та відновити свою територіальну цілісність у кордонах 1991 року. До того ж західні санкції теж виявилися “дірявими”. На думку аналітика, така позиція Заходу “фактично толерує воєнні злочини Росії в Україні”.

Ліповський називає чотири причини цього. Перші три з них очевидні і називалися вже багатьма:

військова неготовність країн НАТО навіть до опосередкованого протистояння агресії такого масштабу; західні демократичні уряди мають враховувати пацифістські настрої значної частини виборців та інколи антиукраїнські настрої деяких партій, що входять до правлячих коаліцій; статут НАТО передбачає максимальну підтримку лише країн-членів, а Україна цій умові не відповідає.

Разом з тим аналітик наводить власну четверту причину того, чому Захід не бажає рішуче забезпечити перемогу України. Ліповський вважає, що ця причина, можливо, є головною з усіх.

“Ця причина носить геополітичний характер, оскільки вона пов’язана з можливими наслідками. Ці наслідки можуть бути: падіння режиму Путіна та його заміна ще більш непередбачуваним і тому небезпечнішим диктатором, або розпад його державної структури, що занурить Росію в хаос. В обох випадках це може створити загрозу захоплення безвідповідальними силами російського ядерного арсеналу з важко передбачуваними негативними наслідками, включаючи ризик спалаху глобального конфлікту”, – пише аналітик.

Ліповський зазначає, що настання цих наслідків навряд чи є неминучим, але вірогідним. І саме цих наслідків Захід намагається уникнути.

“За логікою стратегія цих країн у даному випадку ґрунтується на офіційно негласній аксіомі про те, що запобігання руйнуванню державного устрою Росії має вищий геополітичний пріоритет, ніж повернення України до кордонів 2014 року”, – пише аналітик.

Разом з тим, на думку Ліповського, Захід так само не може допустити повної перемоги Росії, адже це створить пряму військову загрозу вже для НАТО. Тож нинішня стратегія країн НАТО неминуче призводить до затягування війни із поступовим ослабленням обох сторін.

“Тому чітко проглядається загальна стратегія країн НАТО щодо обох вищезазначених варіантів припинення війни. Йдеться про недопущення перемоги як Росії, так і (на жаль) України. Кожен із цих двох варіантів, на думку цих країн, становить геополітичну загрозу”, – пише аналітик.

На його думку, Захід домагається того, аби у підсумку Росія та Україна прийшли до перемир’я за “корейським сценарієм”.

Топ-новини зараз:

• У Львові батьків загиблих військовослужбовців підтримають матеріально
• Посилення мобілізації: які категорії чоловіків втратять відстрочку
• РФ розширила зону активних бойових дій на 70 км, – Сирський
• Західні союзники будуть тиснути на Зеленського, щоб примусити його до переговорів, – ЗМІ

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь