Посол РФ у США висунув ультиматум Вашингтону та пригрозив захопленням великих територій України

Посол Росії у США Анатолій Антонов прокоментував матеріал Reuters про те, що Кремль нібито розглядає можливість заморозки війни проти України.

В інтерв’ю Newsweek він стверджував, що Вашингтону доведеться “погодитися на мирні пропозиції рф”, пише Дзеркало тижня.

“Ми розглядаємо заяви представників американської адміністрації про нібито неготовність росії до мирних переговорів з Україною як свідому спробу перевернути все з ніг на голову.

Але в той час, коли російські військові досягли ключових успіхів на Харківщині, ні про яке заморожування конфлікту не може бути й мови, і наш “президент” нічого такого не говорив.

Підкреслю, що будь-які російсько-українські домовленості повинні враховувати ситуацію на землі. Є Конституція Росії. Там чітко позначені кордони нашої держави, які включають нові суб’єкти федерації”, – заявив Антонов.

Російський дипломат також натякав на неможливість переговорів, оскільки президент України Володимир Зеленський нібито вже не є легітимним – теза, яку російська пропаганда активно поширює цього місяця, після того, як сплив п’ятирічний термін повноважень президента.

Втім, воєнну каденцію президента легалізують Конституція, яка гарантує безперервність влади, та закон про воєнний стан, який унеможливлює проведення виборів. Сам Зеленський в інтерв’ю центральноазійським ЗМІ назвав російські заяви нудними.

“Президент” В.В. Путін зазначив, що Російська Федерація потребує відчутних, юридично закріплених гарантій безпеки. Але, виходячи з поточної ситуації в Україні, незрозуміло, хто саме може підписати документ, враховуючи закінчення терміну повноважень Зеленського. Ця фігура вже втратила свою легітимність. Це серйозне питання, яке потребує обговорення”, – стверджував посол.

Крім того, Антонов назвав Глобальний саміт миру в Швейцарії, на якому обговорюватимуться кроки для припинення російсько-української війни і на який росію не запросили, “нелегітимним” і “профанацією”.

Україна наполягає, що хоче спочатку напрацювати чіткий план, із яким Росію ознайомлять постфактум, щоб вона не могла завадити його ухваленню.

“Насправді ця ініціатива є нічим іншим, як профанацією, покликаною відволікти світову спільноту від ключових проблем сучасності. Підмінити серйозну дипломатичну і правову роботу порожніми балачками і повторенням політичних гасел не вийде.

Ба більше, швейцарське зібрання не має права підтверджувати легітимність Зеленського. У нього просто немає повноважень.

Якщо російські пропозиції щодо мирних переговорів у Вашингтоні знову будуть проігноровані, українці втратять набагато більше території, ніж вони мають зараз”, – додав він.

Топ-новини зараз:

• Янукович прилетів до Мінська на переговори Путіна та Лукашенка щодо України
• Синоптик попереджає про небезпеку у вихідні: що буде з погодою
• Посол РФ у США висунув ультиматум Вашингтону та пригрозив захопленням великих територій України
• Окупантам вдалося захопити Уманське, – DeepState

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь