Франція відправляє військових до України: стали відомі деталі та назвали терміни

Франція планує відправити до України військових інструкторів, незважаючи на негативну реакцію з боку Росії та занепокоєння деяких країн-союзників. Про відповідне рішення французьке керівництво може оголосити вже наступного тижня під час візиту президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє Reuters з посиланням на 3 дипломатичні джерела.

Дипломати повідомляють, що Париж прагне створити і очолити коаліцію країн, які запропонують таку допомогу Києву у військових зусиллях, навіть попри побоювання деяких партнерів по Європейському Союзу, що це може збільшити ймовірність прямого конфлікту з Росією.

За словами двох дипломатів, Франція спочатку направить невелику групу персоналу для оцінки деталей місії, а згодом кілька сотень інструкторів.

Навчання буде зосереджене на розмінуванні, підтримці обладнання в робочому стані та технічному обслуговуванні військових літаків, які надасть Захід. Париж також фінансуватиме, озброюватиме і тренуватиме українську моторизовану бригаду.

“Домовленості дуже просунуті, і ми можемо очікувати чогось наступного тижня”, – сказало одне з джерел.

Зазначається, що Франція підготувала близько 10 000 українських військових з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, але робила це в рамках ЄС. За словами дипломатів, нова місія не буде під егідою ЄС чи НАТО.

Топ-новини зараз:

• Гороскоп кохання на червень: на кого із знаків зодіаку чекають великі зміни
• "Укренерго" знову встановлюватиме ліміти на споживання електроенергії
• Курс долара в обмінних пунктах призупинив зростання
• Все впирається в Штати: чи зважиться НАТО закрити небо над Україною

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь