Бачить на 400 км: Швеція передає Україні літаки раннього повітряного попередження

Україна незабаром отримає шістнадцятий пакет військової допомоги від Швеції, до складу якого увійдуть літаки дальнього радіолокаційного стеження (ДРЛС). Завдяки устаткуванню, встановленому на літаках, ЗСУ зможуть бачити ворожі цілі на воді та в повітрі на значно дальшій відстані. Про вміст нового пакету допомоги оголосив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, написали на порталі Sydsvenskan.

Пол Йонсон написав, що задля надання допомоги Україні його країна внесла зміни у державний бюджет. Завдяки цим змінам покращиться українська протиповітряна оборона. Міністр повідомив, що планують передати літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890. На борту літака є засоби “для радіолокаційної розвідки та бойового управління цілями”. Крім того, є устаткування для навчань і тренувань, заявив посадовець.

Очільник Міноборони Швеції також перелічив, яка ще зброя опиниться в Україні: 302 бронетранспортери (усі, які є), робот-мисливець Rb 99, артилерійські боєприпаси. У пакеті — допомога Києву на суму майже 43,5 млрд шведських крон (майже 3 млрд дол.). Оскільки внаслідок цього дещо знижується обороноздатність країни, то у бюджет заклали нові кошти на відновлення, зауважили на порталі. Серед іншого, куплять літак Saab GlobalEye (2018).

Зазначимо, міністр Йонсон не вказав, скільки саме літаків ДРЛС отримає Україна.У довіднику WORLD AIR 2024 FORCES вказується, що таких літаків Швеція має дві одиниці.

Літак ASC890 для України

Saab 340 AWACS (або ASC890) — літак дальнього радіолокаційного стеження, обладнаний нерухомим радаром, який відстежує простір на 120 градусів з кожного боку. Літак здатен летіти на висоті 6-7 км і бачити ворожі цілі (літаки, кораблі, ракети) на відстані 300-400 км. Фізичні розміри — довжина 20 м, розмах крил 21 м, час перебування у повітрі — до 5 год.

Зазначимо, у березні 2024 року два таких вживаних літаки ДРЛС опинились у Польщі, яка їх викупила в Об’єднаних Арабських Еміратів, написали на порталі Defense Express. Вартість угоди — 29 млн дол. за кожен. Експерти порталу також зауважили, що вони були б корисні Україні, оскільки допоможуть ефективно працювати винищувачам F-16.

Топ-новини зараз:

• Названо знаки зодіаку, які люблять висловлювати свої почуття подарунками
• "Жахливі кадри", – Z-військор вражений розгромом росіян на фронті
• Бачить на 400 км: Швеція передає Україні літаки раннього повітряного попередження
• Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги Україні

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь