Небезпечна вразливість: користувачів Windows закликали скоріше оновити систему

Якщо ви відкладали наступне оновлення Windows, зараз саме час його встановити. У нещодавньому оновленні Microsoft виправила серйозну вразливість у Windows 11 і Windows 10, яка могла піддати ризику ваш пристрій під час підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi, повідомляє The Verge.

Як з’ясувалося, уразливість (CVE-2024-30078) дає змогу хакерам розгорнути шкідливий пакет на пристроях, під’єднаних до одних і тих самих мереж Wi-Fi, у таких місцях, як аеропорти, кафе, або навіть на робочих місцях. Після чого хакери могли віддалено запускати команди і отримувати доступ до системи – і все це без будь-якої взаємодії з користувачем або аутентифікації.

Microsoft випустила патч у межах щомісячного оновлення безпеки 11 червня. Компанія присвоїла уразливості статус “важливої”, що є другим за важливістю рейтингом вразливостей безпеки компанії. Навіть якщо ви не плануєте найближчим часом брати з собою ноутбук у громадські місця, то все одно не варто відкладати оновлення.

Щоб перевірити наявність оновлення системи для вашого ПК, відкрийте налаштування і перейдіть у “Центр оновлення Windows”. Там має бути запропонована свіжа версія ОС. Якщо її немає, перевірку можна запустити вручну.

Microsoft також рекомендує всім користувачам перейти на свою новітню ОС Winows 11, але більшість людей продовжують покладатися на Windows 10 через її стабільність і звичність. Статистика показує, що понад 78% українців все ще використовують W10, тоді як W11 встановлена лише на 15% пристроїв.

Зазначимо, що Windows 10 перестала отримувати функціональні оновлення ще понад рік тому, а повноцінна підтримка ОС припиниться 14 жовтня 2025. Після цієї дати комп’ютери користувачів продовжать роботу в нормальному режимі, але більше не зможуть розраховувати на щомісячні оновлення безпеки та патчі, що захищають від новітніх загроз.

Топ-новини зараз:

• Долар продовжує дешевшати: скільки зараз коштує валюта в обмінниках
• За невиконання вимог: українцям загрожує ще один великий штраф
• Зростання пенсій: кому в Україні підвищили виплати на 4 тисячі гривень
• Таролог передбачила хороші новини для України: що планується

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь