Західний бізнес відмовляється йти з РФ, – FT

Сотні західних груп залишилися в РФ після повномасштабного вторгнення у 2022 році. Західні компанії, серед яких Avon Products, Air Liquide та Reckitt, залишилися в Росії, незважаючи на те, що планували піти після вторгнення в Україну, оскільки бюрократичні перепони зростають, а споживча активність відновлюється, пише Financial Times.

“Багато європейських компаній опинилися між молотом і ковадлом. Вони сказали, що підуть. Їм був представлений вибір покупців, який був для них неприйнятним”, – розповів агентству один із керівників, який працює із західними компаніями в країні.

Загалом, за даними Київської школи економіки, понад 2100 транснаціональних корпорацій залишилися в Росії з 2022 року, порівняно з приблизно 1600 міжнародними компаніями, які або пішли з ринку, або скоротили масштаби своєї діяльності.

Зазначається, що у 2022 році десятки таких груп пообіцяли скоротити свою присутність у Росії. Але Москва поступово підвищила вартість корпоративного виходу, запровадивши обов’язкову 50-відсоткову знижку на активи з “недружніх” країн, що продаються російським покупцям, і мінімальний 15-відсотковий “податок на вихід”. Крім того, стає дедалі важче знайти місцевих покупців, які були б прийнятними як для продавця, так і для Москви, і чия участь не підпадала б під західні санкції.

Деякі компанії більше не відчувають, що змушені йти з країни. Avon розпочала процес продажу свого російського бізнесу і отримала пропозиції, але вирішила їх не приймати.

За словами журналістів, транснаціональні корпорації пам’ятають про складнощі західних компаній, таких як Carlsberg і Danone, активи яких були конфісковані після оголошення ними планів виходу з ринку. У той час як Danone врешті-решт змогла домовитися про продаж активів зі значною знижкою, Carlsberg залишається втягнутою в тривалу судову тяганину з Москвою, а один з колишніх топ-менеджерів пивоварної компанії перебуває у російській в’язниці.

Топ-новини зараз:

• Синоптик розповіла, чого чекати від погоди у червні
• Таролог уточнила, як закінчиться війна: коли припиняться бойові дії
• Водіїв, які не повертаються назад до України, хочуть оголосити викрадачами авто
• Китай готує армаду кораблів для вторгнення на Тайвань, – The Telegraph

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь