Соціологи дізналися, скільки українців за кордоном готові отримати громадянство іншої країни

Понад 7% українських біженців в Європі зізналися, що вже мають громадянство іншої країни, а кожен восьмий подав документи й чекає на рішення. 45% опитаних кажуть, що хоч і не подавали документи, але загалом хотіли б отримати громадянство іншої країни.

Про це свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) швидше чи повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання у новій країні. З них повністю задоволені 28%, а 38% є радше задоволеними. Незадоволений умовами життя кожен четвертий (26%).

Такі результати показало опитування КМІС, проведене наприкінці квітня 2024 року на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум”. Методом онлайн-інтерв’ю було опитано 801 респондента (дорослих громадян віком 18 років і старше), які виїхали з України після 24 лютого 2022 року і зараз живуть у Німеччині, Польщі та Чехії.

Серед респондентів КМІС 7% стверджують, що вони вже мають громадянство іншої країни, а ще 12% подали документи та чекають на рішення. 45% опитаних хоч і не подавали документи, але загалом хотіли б отримати громадянство іншої країни. Лише третина (34%) відповіли, що не подавали на громадянство та не планують цього робити.

Водночас Світлана, яка мешкає в Німеччині, каже, що поїде додому, як тільки перестане отримувати допомогу від країни. “Допомога і медична страховка – ось дві речі, які тримають мене в Німеччині, адже на початку війни я втратила роботу і в мене діагностували тяжке захворювання. Зараз лікування добігає кінця, тому, можливо, я повернуся додому навіть до закінчення війни”.

Скільки повернуться: очікування песимістичніші за розрахунки

Одне з актуальних питань, яке не втомлюються обговорювати аналітики та експерти, — яка частка українських біженців зрештою повернеться до України. Зрозуміло, що поки тривають масштабні військові дії, будь-які оцінки є орієнтовними, але ці оцінки є.

Відповіді респондентів ЦЕС щодо планів повернутися до України розподілилися так:

точно планую – 26,2%; швидше, планую – 26,3%; швидше, не планую – 15,8%; точно не планую – 7,3%; важко сказати – 24,4%.

Хоча, за цими даними ЦЕС, 52,5% біженців, які зараз перебувають за кордоном, планують повернутися до України, самі аналітики не впевнені, що всі вони насправді повернуться. Що довше триватиме війна, то більше українців адаптуються до життя за кордоном. Крім цього, деякі з опитаних ЦЕС (14,7%) зазначили, що перспективи для їхніх дітей кращі за кордоном. 52,5% біженців, які зараз перебувають за кордоном, планують повернутися до України.

Топ-новини зараз:

• Гороскоп на 22 травня: прогноз для всіх знаків зодіаку
• У Києві невідомі у масках та зі зброєю бігали за випадковими перехожими
• Жарко, але місцями дощі: прогноз погоди на сьогодні
• Повинні стати на військовий облік, щоб працювати: Кабмін змінив вимоги для жінок-медиків та фармацевтів

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь