Російські прикордонники вдерлися у води Естонії: подробиці інциденту на Нарві

Росія продовжує нагнітати ситуацію в Балтійському регіоні. Днями у Кремлі заявили про намір “переглянути” кордони в Балтійському морі, але потім відкликали цю “пропозицію”, а тепер влаштували провокацію на естонській частині річки Нарви, що протікає кордоном Естонії та Ленінградської області РФ.

У ніч на 23 травня російські прикордонники прибрали з естонських вод буї, що маркують судноплавне русло, повідомили у Департаменті поліції та прикордонної охорони Естонії.

Розмітка судноплавних шляхів робиться щорічною весною, оскільки русло річки згодом змінюється. Якщо до російського вторгнення в Україну установка буїв здійснювалася за згодою Москви і Таллінна, то з 2023 року РФ висловлює незгоду з позицією Естонії щодо розташування буїв.

У поточному році в Росії заявили, що вони не згодні з розташуванням половини із запланованих 250 буїв. Естонія розпочала встановлення світлових буїв 13 травня на підставі закону про держкордон та з урахуванням домовленостей, досягнутих з російською стороною у 2022 році. Цього дня було встановлено 50 буїв, із яких минулої ночі російські прикордонники зняли 24 буї.

Естонська сторона зв’яжеться з прикордонним відомством РФ і вимагатиме пояснень події.

На інцидент відреагувала і глава уряду Естонії Кая Каллас. У ході прес-конференції вона закликала не потрапити до пастки залякування з боку Кремля.

За словами прем’єра, Таллін тверезо підходить до цього питання, є спілкування і з РФ, і з союзниками.

Керівник зовнішньополітичного відомства Маргус Цахкна додав, що минулого вже траплялися інциденти на естонсько-російському кордоні. В Естонії ставляться до цього як до звичайної провокації з боку Москви країна на зв’язку з союзниками по ЄС та НАТО.

Топ-новини зараз:

• Які документи перевірятимуть ТЦК у військовозобов'язаних: що потрібно носити із собою
• Вживані авто з-за кордону: які моделі найпопулярніші в Україні
• Оновлення даних у ТЦК: у яких випадках військовозобов'язаних може затримати поліція
• Росіяни перекидають резерви: Сирський розповів про ситуацію на Харківщині

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь