Лукашенко підписав закон про припинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі

Білорусь припинила дію договору про звичайні збройні сили в Європі – самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, що раніше закликав білорусів готуватися до Третьої світової війни, підписав відповідний закон про припинення дії ДЗЗСЄ, що обмежував озброєння в Європі.

Про це інформує “Інтерфакс”.

Відповідно до повідомлення, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон про припинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) – цей закон опублікували у вівторок, 28 травня.

“Призупинити дію договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року”, – зауважено в документі на Національному правовому порталі республіки.

В повідомленні згадується, як на початку квітня 2024 року самопроголошений президент Білорусі погодився внести до парламенту проєкт закону “Про призупинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі”, після чого білоруський парламент ухвалив цей проєкт.

Крім того, варто згадати, що ще в серпні 2022 року Чехія інформувала про призупинення зобов’язань за договором щодо Білорусії, а в березні 2023 року відповідне рішення прийняв уряд Польщі. З огляду на ці начебто “недружні” дії Білорусь в жовтні 2023 року ухвалила закон “Про призупинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі щодо Республіки Польща та Чеської Республіки”. А в листопаді 2023 року Північноатлантична рада НАТО повідомляла про намір членів Альянсу безстроково призупинити його дію. З ДЗЗСЄ також вийшла і Росія.

Пресслужба адміністрації Лукашенка повідомляла:

“Призупинення дії договору державами-членами НАТО та їхніми союзниками фактично означає припинення його функціонування”.

Сам договір про звичайні збройні сили в Європі вступив в дію в Білорусі 1992 року. ДЗЗСЄ передбачав обмеження сумарних рівнів озброєння і техніки за п’ятьма основними категоріями:

танки, бойові броньовані машини, артилерія, ударні гелікоптери, бойові літаки.

Крім того, Договір також встановлював механізми перевірки дотримання цих зобов’язань, зокрема і проведення відповідних інспекцій.

Топ-новини зараз:

• Гороскоп грошей на тиждень: хто зміцнить своє фінансове становище
• Морпех двічі відмовився форсувати Дніпро: яке рішення ухвалив суд
• Ціни на електроенергію зростуть майже вдвічі, – експерт
• Нацбанк ще більше ослабив гривню: офіційний курс на 29 травня

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь