Китай готує армаду кораблів для вторгнення на Тайвань, – The Telegraph

Китай готує армаду поромів і цивільних суден для вторгнення на Тайвань. Це відбувається на тлі посилення кампанії тиску на острівну державу з боку Пекіна, пише The Telegraph.

Експерти зауважують, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) справді має дефіцит військових десантних кораблів, необхідних для здійснення масштабного морського вторгнення. Однак заміною їм можуть стати цивільні судна, включаючи десятки гігантських поромів, кожен з яких може перевозити сотні броньованих машин.

Рей Пауелл, директор проекту SeaLight, який вивчає ситуацію в сірій зоні Південно-Китайського моря, зазначає, що морський десант під ворожим вогнем є одним з найскладніших видів військової операції. За його словами, цивільні пороми “зазвичай були б поганим вибором для такої місії”, але їх можна було б використовувати для масового транспортування військ через Тайванську протоку після того, як берегова оборона Тайваню буде знищена, або для прориву оборони острова просто за рахунок “великою маси” десантників.

Як зауважує The Telegraph, збройні сили Тайваню значно менші за НОАК, але додатковою перевагою для них є складна гірська місцевість тайваньского узбережжя та підступна 110-мильна Тайванська протока, які розділяє острів і материковий Китай.

ВМС Китаю вже мають найбільший у світі надводний флот, а також побудували десятки суден подвійного призначення, здатних діяти як у мирний час, так і під час війни. Десять років тому Пекін видав суднобудівникам технічні “рекомендації”, відповідно до яких нові цивільні судна мають бути придатними для використання у військових цілях.

Китайські державні ЗМІ роками рекламували ці зусилля, регулярно вітаючи участь поромів у військових навчаннях, де НОАК відпрацьовувала висадку через море.

Том Шугарт, аналітик дослідницького центру Center for a New American Security, у 2022 році підрахував, що цивільні судна Китаю можуть значно збільшити тоннаж військового транспортного флоту. Завдяки цьому НОАК загалом здатна перекинути через Тайванську протоку близько 300 000 солдатів разом з технікою приблизно за 10 днів.

“І тайванська, і американська розвідувальні служби повинні почати стежити за ключовими цивільними суднами Китаю так само, як вони спостерігають за його військово-морськими суднами”, — вважає експерт.

Топ-новини зараз:

• В Україні планують посилити перевірку при видачі прав водія та реєстрації авто
• Незабаром жителі Землі зможуть побачити парад одразу шести планет Сонячної системи
• Тариф на газ в Україні: скільки коштує кубометр
• Ми не виконуємо обіцянок, які дали Україні, – Столтенберг

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь