Доопрацьовують останні контракти: Путіна в Китаї чекав на неприємний “сюрприз” від Сі

Китай, який вважається другим найбільшим покупцем російської зброї, втрачає інтерес до сучасних розробок ВПК РФ. Про це пише Financial Times.

Автори публікації покликаються на джерела, близькі до Міноборони РФ. Повідомляється, що причина в тому, що в Китаю є свої досягнення в частині військових технологій. Пекін зацікавлений у деяких авіаційних системах РФ, які є в останньому поколінні винищувачів. До всього іншого, КНР продовжує закуповувати двигуни радянських моделей, оскільки власне виробництво поки що не задовольняє потреби.

За словами джерел журналістів, в авіаційній сфері виконуються останні контракти: через кілька років Китаю не будуть цікаві російські авіаційні розробки. Якщо порівнювати поточне становище з колишніми роками, то зараз усе навпаки. Тепер уже російська армія більше цікавиться новітніми китайськими технологіями.

За інформацією Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), минулого року на частку Китаю в російському експорті озброєнь припадав 21%. КНР була другим після Індії ринком для озброєнь із РФ. Але й Індія — із її 34-відсотковою часткою російського збройового експорту — згортає співпрацю з Кремлем, і нові контракти не передбачаються.

Загалом за час повномасштабного вторгнення в Україну експорт озброєнь із РФ знизився на 53%. За підсумками 2023 року Росія вперше за час спостережень опинилася на третій сходинці в списку найбільших експортерів зброї, пропустивши вперед Францію, повідомили в SPIRI.

Функція РФ для Китаю змінюється. Під час можливої війни в Тайвані Китай розглядає РФ як постачальника енергоносіїв і продуктів, адже США можуть влаштувати морську блокаду, зазначила представниця Центру нової американської безпеки Андреа Кендалл-Тейлор.

На її думку, за такого розвитку подій РФ займе ту саму позицію, яку зараз займає Пекін щодо України.

Водночас, за словами журналістів, РФ може передавати Китаю технології для системи раннього попередження про балістичні ракети. Так КНР може отримати перевагу в гіпотетичному конфлікті зі Сполученими Штатами.

Топ-новини зараз:

• Бред Пітт переміг Анджеліну Джолі в суді
• Банкомат не видав гроші через відключення світла: що робити
• У день наступу окупантів на Харківщину термінали Starlink відключилися, – WP
• Зеленський дозволив мобілізацію ув'язнених

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь