Закон дозволяє засудженим жінкам долучитися до ЗСУ, але таких випадків ще немає – Малюська

Закон дозволяє засудженим жінкам долучитися до ЗСУ, але таких випадків ще немає – Малюська 29.05.2024 18:38 Укрінформ Закон дає можливість засудженим жінкам доєднатися до лав Збройних сил України, однак поки що такі випадки не зафіксовані.

Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону "Єдині новини", відповідаючи на запитання, чи є серед засуджених, які виявили бажання мобілізуватися, жінки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Жінок немає. Знову ж таки, у нас немає в законі обмежень щодо того, що це будуть чоловіки чи жінки. Теоретично така можливість є, але поки що попиту у Збройних силах на мобілізацію жінок немає. Тобто якщо ми говоримо про чоловіків, безумовно, є попит на якомога більшу кількість людей, які будуть мобілізовані, знову ж таки, щоб виконати замовлення від Збройних сил. Щодо жінок, такого поки що немає", – зазначив Малюська.

Водночас він зауважив, що "жінок насправді мало у в'язничній системі".

"Цифру зараз назвати не готовий, але насправді ми не говоримо про якусь велику кількість людей. По-перше, і злочини вони важкі набагато рідше вчиняють, а по-друге, знову ж таки, суди не так часто дають важкі покарання, тобто покарання, пов'язані з позбавленням волі", – сказав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мін’юсту, станом на 28 травня вже 613 в’язнів вийшли з місць несвободи і приєдналися до лав Збройних сил України.

17 травня Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності.

Мін'юст В'язниця ЗСУ Жінки Малюська Єдині новини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь