Загарбники перешкоджають розшуку вивезених з України дітей, записуючи їх імена російською – Зеленська

Загарбники перешкоджають розшуку вивезених з України дітей, записуючи їх імена російською – Зеленська 15.05.2024 16:44 Укрінформ Українські діти-сироти можуть повністю загубитися через те, що російські чиновники змінюють написання їхніх імен у реєстрі.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю фінському мовнику Yle заявила перша леді України Олена Зеленська. 

«Деяким дітям вдалося самостійно повідомити про себе, скористатися телефоном або інтернетом і зв'язатися з неурядовими організаціями, які їм допомогли. Коли ім'я вносять до російського реєстру відповідно до російської вимови, дитину вже не можна знайти за іменем. Ми також маємо інформацію про те, що 18-річним українським хлопцям пропонували вступити до російської армії. Це жахливо», – сказала вона.

Зеленська зустрілася з дітьми, які втекли з Росії. Вони розповіли їй про пропагандистську шкільну освіту в Росії.

«Їх навчали, що України не існує. Що їх ніхто не шукає. Це психологічне промивання мізків. Життя цих дітей руйнується», – зазначила вона.

За словами першої леді, Україна створює механізми тиску на Росію, щоб вона надала інформацію про дітей для їхнього повернення.

«Ми намагаємося створити механізми тиску на Росію, щоб вона надала інформацію про дітей і про те, як ми можемо повернути їх додому», – додала вона.

Як повідомляв Укрінформ, за останні два місяці Україні за сприяння міжнародних партнерів вдалося повернути додому 38 дітей. 

Фото: Yle

Депортація Діти Росія Російська мова Імена Олена Зеленська

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь