Уряд затвердив перелік документів для проходження МСЕК

Уряд затвердив перелік документів для проходження МСЕК 06.05.2024 16:52 Укрінформ Кабінет міністрів затвердив перелік документів для проходження медико-соціальної експертизи.

Як повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, перелік документів, що мають бути подані до МСЕК з метою встановлення (перегляду) інвалідності, врегульовано змінами до постанови Кабміну «Про внесення змін до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», передає Укрінформ.

«Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них складають військовослужбовці. У зв’язку з цим визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи. Це дозволить зменшити навантаження на людей та скоротить терміни оформлення документів для подачі до медико-соціальних експертних комісій (МСЕК)», – йдеться у повідомленні.

Пацієнт має подати для проходження медико-соціальної експертизи такі документи:

– паспорт громадянина України (у випадку предʼявлення паспорта громадянина України у формі “ID картки” також витяг з реєстру територіальної громади);

– довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;

– для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка територіального центру та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку;

– для людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах, – довідка про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Медичні документи, що подають лікарські консультативні комісії до МСЕК, такі: направлення на МСЕК; медичні документи, що стосуються захворювання чи стану (виписка з медичної картки); результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості; план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації; документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю; документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Як наголошують в МОЗ, окремі зміни стосуються проходження МСЕК військовослужбовцями.

Відтепер причинний зв’язок інвалідності, а також ступінь втрати працездатності колишніх військовослужбовців встановлюватиметься на підставі постанови ВЛК, оформленої довідкою ВЛК, свідоцтвом про хворобу або протоколом засідання штатної ВЛК.

Ступінь втрати працездатності військовослужбовцю/військовослужбовиці комісія встановлюватиме після закінчення його лікування. На підставі даних про втрату здоров’я комісія розроблятиме програму медичної, професійної та соціальної реабілітації.

Як зазначили в МОЗ, ці зміни дозволяють удосконалити процедуру проходження медико-соціальної експертизи для встановлення інвалідності.

Як повідомлялося, направлення на медико-соціальну експертизу пацієнти можуть отримати, звернувшись до закладу охорони здоровʼя (за місцем проходження лікування або до сімейного лікаря), де підготують відповідні документи.

Фото: АрміяInform

МОЗ Уряд Військові МСЕК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь