Уряд підтримав посилення відповідальності за порушення правил використання заповідних територій

Уряд підтримав посилення відповідальності за порушення правил використання заповідних територій 31.05.2024 04:26 Укрінформ Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив розроблений Міндовкіллям законопроєкт про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на заповідних територіях.

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Укрінформ.

За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького, це логічне продовження боротьби з джипінгом на території заповідних територій. Наступним етапом – є посилення відповідальності шляхом підвищення штрафів, адже їх незначний розмір не виконує своєї превентивної функції щодо попередження вчинення таких правопорушень як джипінг.

Станом на сьогодні — розмір штрафу для громадян складає від 153 до 408 гривень, а для посадових осіб – від 255 до 510 грн.

«За даними Держекоінспекції у 2023 році по всій України, за зазначеною статтею, згідно з рішеннями судів, до стягнення порушниками підлягало 4,5 тис. грн, а сплачено всього 493 грн. На противагу — сума збитків об’єктами природно-заповідного фонду склала близько 7 млн грн, а відшкодовано всього 913 тис. грн. Колосальна різниця. Після схвалення проєкту закону розмір штрафу буде збільшено орієнтовно в 50 разів. Для громадян він становитиме від 8500 до 17000 грн, а для посадових осіб – від 17000 до 25500 грн», — зазначив Краснолуцький.

Як повідомлялося, наприкінці березня Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав та рекомендував парламентарям прийняти за основу у першому читанні урядовий законопроєкт «Про внесення змін до ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду», який встановлює суворіші заборони: пересуватися на авто по природно-заповідних територіях дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях.

Фейсбук Дунайського біосферного заповідника

Україна Уряд Заповідник

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь