Удар по типографії у Харкові: українську та міжнародну спільноти закликали підтримувати книговидання

Удар по типографії у Харкові: українську та міжнародну спільноти закликали підтримувати книговидання 25.05.2024 11:37 Укрінформ Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова звернулася до української та міжнародної спільноти із закликом про підтримку українського видання після терористичного удару Росії по типографії "Фактор-друк" у Харкові.

Про це йдеться у переданому Укрінформу зверненні очільниці видавництва.

Орлова підкреслила, що "Фактор-друк" є одним із найбільших поліграфічних комплексів повного циклу у Східній Європі, в якому друкуються майже всі видавництва України.

"Це одне з ключових підприємств для книговидавничого циклу. Зупинка в роботі такого підприємства може вплинути на всю сферу книговидання в Україні, адже тут друкувались і підручники, і дитяча література, і книжки про війну, мову, історію тощо", – зазначила вона.

Тому Vivat звертається до усієї української та міжнародної спільноти із закликом поширювати в Україні й за кордоном інформацію про цю трагедію, про те, як ворог нищить українську книгу та культуру, намагається зупинити розвиток української нації.

Також у видавництві звернулися до усіх міжнародних медіа, дипломатичних служб, організацій та спільнот.

"Ми з вами є свідками нищення європейських цінностей та демонстрації низького рівня розвитку російського суспільства. Впевнені, що ця трагедія не залишить байдужим жодного жителя цивілізованого світу, адже ми усі вже бачили подібне: нищення книг веде до занепаду моралі у суспільстві. Розповсюджуйте цю інформацію, допомагайте Україні боротися", – йдеться у зверненні.

Орлова наголошує, що підтримати українське книговидання та культуру можна: припинивши співпрацю з будь-якими російськими структурами; підвищуючи обізнаність про російські злочини проти України, особливо ті, які спрямовано проти культурної спадщини; продовжуючи спрямовувати пожертви медичним благодійним організаціям, які підтримують постраждалих від конфлікту та надсилаючи пожертви українській армії.

Як повідомлялося, 23 травня Росія завдала удару по Харкову, одна з ракет влучила в цех "Фактор-друк". Загинули 7 людей і 22 зазнали поранень. 

Компанія "Фактор-друк" відкрила збір коштів, які будуть спрямовані на підтримку постраждалих та на відновлення поліграфічного життя.

Фото: Shutterstock

Книги Видавництво Харків

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь