У школярів погіршується психоемоційний стан унаслідок війни

У школярів погіршується психоемоційний стан унаслідок війни Дослідження 23.05.2024 01:07 Укрінформ Психоемоційний стану українських школярів погіршується внаслідок війни. Тим часом самі учні цього не усвідомлюють.

Про це розповів голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, презентуючи в Укрінформі "Дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у 2023-2024 навчальному році".

Згідно з цьогорічним дослідженням, 50% учителів звертають увагу на нестабільний психоемоційний стан учнів, тоді як минулоріч таких було 35%. Стан учнів педагоги оцінювали за такими критеріями, як нестабільний психоемоційний і тривожний стан, втомлюваність, напруженість, зниження мотивації до навчання.

Голова ДСЯУ вважає дуже тривожною тенденцію погіршення психоемоційного стану учнів, що впливає на ефективність навчального процесу.

“Показники тривожності і психоемоційного стану учнів абсолютно погіршуються. Якщо в 2022-23-х роках питання мотивації дітей становило 40%, напруженість 20% і втомлюваність 33%, то зараз ці цифри фактично подвоїлися. Якщо ми не змінимо ситуацію в цій частині і не почнемо враховувати такий стан дітей, про жодні результати навчання не може бути мови”, – наголосив Гурак.

Тим часом, як показало дослідження, 45% учнів у містах і 50% у селах вважають себе щасливими. І в такому психоемоційному стані дітей є тривожні тенденції, вважає експерт Міжнародного фонду “Відродження” Григорій Баран.

“На думку вчителів, утричі зросла тривожність дітей, а при цьому 85% учнів у селах і 80% у містах почуваються у безпеці (згідно з дослідженням – ред.). Це є тривожна тенденція, яка говорить про нормалізацію війни, і що діти звикли жити в умовах війни – повітряних тривог, укриттів, онлайну. Це свідчить про те, що в дітей є певні тривожні стани, які вони самі не помічають. І це засвідчують психологи”, – зазначив Баран.

Дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни проводилося Державною службою якості освіти України та Державною освітньою установою «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» у грудні 2023 – січні 2024 року та охопило понад 100 шкіл з усіх областей України, які взяли участь у дослідженні.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово захоплених росіянами містах Луганської області школярів змушують відвідувати пропагандистські пересувні виставки.

Діти Школа Війна Війна з Росією Ментальне здоров’я Психологічна допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь