У Києві презентували книгу про реакцію експертів на дезінформацію РФ щодо ядерної сфери України

У Києві презентували книгу про реакцію експертів на дезінформацію РФ щодо ядерної сфери України 31.05.2024 02:20 Укрінформ У столиці в четвер презентували книгу «Українське експертне розвіювання російських ядерних фейків».

Презентація цієї книги відбулася в Укрінформі.

«Фактично сьогодні ми презентуємо книжку (під назвою «Українське експертне розвіювання російських ядерних фейків» – ред.), яка є прикінцевим звітом однойменного проєкту, підтриманого Українським науково-технологічним центром – міжнародною організацією, заснованою у 1993 році Україною, ЄС і США», – зазначив керівник проєкту, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха.

За його словами, Україна за радянських часів була теренами, на яких було розташовано значну частину військового потенціалу колишнього СРСР, і всього в Україні було 1944 стратегічні ядерні боєприпаси.

Керівник проєкту нагадав, що 16 липня 1990 року було ухвалено декларацію про державний суверенітет України, і там було закріплено без’ядерний статус України.

«І в Лісабонському протоколі 1992 року, і в знаменитій угоді від 1994 року у Будапешті було закріплено, що Україна набуває без’ядерного статусу під відомі гарантії безпеки, які відомо як «спрацювали» – механізми Будапештського меморандуму не захистили нас ні у 2014 році, ні у 2022 році», – заявив науковець.

Стріха поінформував, що РФ, яка володіє дуже значним ядерним потенціалом, взяла цю тему на озброєння з перших днів повномасштабного вторгнення.

Він нагадав і про те, що одним з мотивів цього вторгнення у російських медіа і заявах офіційних осіб від перших днів повномасштабної війни проголошувалася небезпека відновлення Україною свого ядерного статусу.

За його словами, російські фейки з’являються весь час нові, і на початку широкомасштабного вторгнення скоріше це було намагання налякати західних союзників тим, що є Україна, яка справді може захотіти озброюватися (у контексті того, що – ред.) Захід традиційно відданий ідеям нерозповсюдження.

«(Росіяни сподівалися, що – ред.) це нібито охолодить Захід до України. Це не спрацювало. Через це зараз мета всіх цих фейків головна – просто налякати Захід, що буде погано, якщо Захід буде переступати «червоні лінії» у допомозі Україні. Це, напевно, працює не так добре, як хотіла РФ, хоча сказати, що воно зовсім не працює, теж не можна», – вважає доктор фізико-математичних наук.

На його думку, українцям і надалі насамперед потрібно відстежувати всі ці фейки, бо раніше саме реакція української експертної спільноти дозволила спершу успішно поховати російський фейк про конвенційну українську бомбу, а потім – значною мірою притлумити і фейк про «брудну бомбу», який досі живе у різних варіантах, але вже є не таким активним.

«До появи цих фейків треба бути готовими, треба розуміти, що за ними стоїть, аналізувати і давати на них гідну, адекватну українську відповідь, через різні можливі доступні для нас інструменти», – сказав Стріха.

Парасольковою організацією, що виконувала проєкт «Українське експертне розвіювання російських ядерних фейків», є Академія наук вищої школи України – одна з найстаріших громадських наукових організацій України, заснована у 1992 році, яка наразі об’єднує майже 500 провідних учених, докторів наук, професорів, які репрезентують всі галузі знань і працюють в усіх університетських центрах України.

Цю книгу можна прочитати українською і англійською мовами за посиланням.

Як повідомлялося, РФ поширює фейки у сфері ядерної енергії з метою залякування західних політичних еліт, аби спонукати їх до згортання політичної та військової підтримки України – але провідні світові ЗМІ не сприймають їх усерйоз.

Фейк Ядерна зброя Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь