В Україні запровадили показник індексу якості повітря за стандартами ЄС

В Україні запровадили показник індексу якості повітря за стандартами ЄС 09.05.2024 18:27 Укрінформ Кабінет міністрів вніс зміни до порядку проведення моніторингу атмосферного повітря, зокрема запровадивши в Україні показник індексу якості повітря за європейськими стандартами.

Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, передає Укрінформ.

«Це рішення важливе у контексті імплементації в Україні європейських норм щодо якості повітря та реалізації Закону від 20 березня 2023 року №2973 стосовно реформи системи моніторингу довкілля», – зауважили у Міндовкілля.

Одним із нововведень постанови є запровадження в Україні показника індексу якості повітря на зразок європейського. У Міндовкілля вже працюють над підготовкою підходів та критеріїв для його впровадження.

Постанова також встановлює чіткі вимоги до оцінки якості повітря у різних зонах та агломераціях, удосконалює процедуру затвердження та виконання програм моніторингу атмосферного повітря, робить впровадження заходів з управління якістю повітря більш прозорим у тих зонах, де рівні забруднення перевищують встановлені граничні показники.

За словами міністра захисту довкілля Руслана Стрільця, з прийняттям цього рішення Україна стала на крок ближчою до системи моніторингу атмосферного повітря європейського зразка.

Як повідомлялося, Київ увійшов до тридцяти столиць світу з найкращими показниками стану повітря у щорічному світовому рейтингу 2023 IQAir World Air Quality.

Кабмін Україна Стандарт Міндовкілля

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь