В Україні почастішали пожежі через використання резервних джерел живлення – ДСНС

В Україні почастішали пожежі через використання резервних джерел живлення – ДСНС 20.05.2024 14:12 Укрінформ Від початку нової хвилі обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури рятувальники фіксують збільшення кількості пожеж у приватному секторі, пов'язані з використанням резервних джерел живлення.

Про це повідомив заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Анатолій Шкарбута на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Коли ворог почав обстріли.., кількість пожеж в Україні значно зросла, тому що люди почали використовувати електрогенератори й резервні джерела живлення. Найбільше страждає житловий сектор. Маючи досвід блекаутів 2022 року, люди мають багато резервних джерел живлення: повербанки, зарядні станції, електрогенератори. Тому, коли вимикають електроенергію, кількість пожеж від цих джерел значно зростає”, – сказав Шкарбута.

Він зауважив, що після довгого невикористання генератори потребують профілактики та огляду. ДСНС також рекомендує вимикати всі електроприлади при вимкненні електроенергії та вмикати їх знову, коли подача електрики поновиться. Це убезпечить електроприлади від перегорання через перепади напруги та можливого самозаймання, що може призвести до пожежі.

Представник ДСНС навів дані, згідно з якими від початку 2024 року в Україні у житловому секторі сталося 8666 пожеж, у тому числі 5191 у житлових будинках та спорудах. На пожежах загинула 551 особа, з них 10 дітей, та дістали травми 468 осіб, зокрема 38 дітей. Матеріальні збитки становили понад 4 млрд грн.

Як повідомлялося, від 22 березня поновилися масовані атаки РФ на енергетичні об’єкти в Україні. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.

З 14 травня обмеження електропостачання поширилося на побутових споживачів.

ДСНС Електроенергія Пожежа генератор Павербанк

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь