Суд розглядає апеляцію щодо поновлення судді Львова на посаді у ВС

Суд розглядає апеляцію щодо поновлення судді Львова на посаді у ВС 30.05.2024 12:31 Укрінформ Шостий апеляційний суд продовжив розгляд апеляції Верховного суду на рішення Київського окружного адмінсуду про поновлення на посаді судді ВС Богдана Львова, якого раніше звільнили через виявлений російський паспорт.

Як передає кореспондент Укрінформу, на засіданні, яке транслюється в режимі онлайн, головує суддя Андрій Кучма, у залі суду присутній Львов і його адвокат, представники Служби безпеки і Верховного суду.

Під час попереднього судового засідання 25 квітня колегія суддів заслухала представника ВС щодо предмету позову, представника СБУ Олексія Захарова, а також пояснення відповідача – Богдана Львова і його адвоката.

Представник СБУ тоді заявив, що спецслужба вважає доведеним російське громадянство Львова. За його словами, СБУ дістала інформацію про російське громадянство Львова з Федеральної податкової бази РФ та бази Міністерства внутрішніх справ РФ.

У зв’язку з отриманням даних про російське громадянство СБУ позбавила Львова допуску до державної таємниці.

Як повідомлялося, 10 січня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов Львова і ухвалив рішення про його поновлення у штаті Верховного суду. Суд також постановив стягнути з ВС заробітну плату Львова за час «вимушеного прогулу».

Верховний суд оскаржив це рішення у Шостому апеляційному адміністративному суді.

15 вересня 2022 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування, згідно з матеріалами якого Львов, який має доступ до державної таємниці, є громадянином Російської Федерації. Журналісти опублікували документи, відповідно до яких Львов став громадянином РФ у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя. Журналісти встановили, що в день подання заяви він перебував у Москві. В обох випадках письмова заява оформлена від його імені.

У розслідуванні йдеться, що факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 році обрала його до реформованого Верховного суду. Згідно з Конституцією, набуття суддею громадянства іншої країни є підставою для припинення його повноважень.

26 вересня у Верховному суді поінформували, що СБУ скасувала Львову доступ до державної таємниці.

3 жовтня у ВС оприлюднили інформацію, що СБУ за результатом перевірки з’ясувала: Львов у 2012 році отримав російський паспорт замість паспорта громадянина РФ, який втратив чинність у 1999 році.

За даними податкового реєстру Російської Федерації, Львов отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна РФ стосовно квартири за адресою: 125565, Росія, Москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

Львов заперечує наявність у нього російського громадянства і стверджує, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію.

Суддя також заявив, що пройшов поліграф. Він оприлюднив висновки та заявив, що не причетний до отримання російського громадянства та паспорта РФ.

5 жовтня 2022 року тодішній голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату суду.

Верховний Суд Апеляція

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь