Послання Варфоломія до Великодня: Воскресіння Христа є мотивацією боротьби з присутністю зла

Послання Варфоломія до Великодня: Воскресіння Христа є мотивацією боротьби з присутністю зла 04.05.2024 19:43 Укрінформ У православному досвіді зло не має останнього слова в історії, а віра у Воскресіння служить мотивацією боротьби з присутністю зла та його наслідками у світі, діючи як потужна трансформаційна сила.

Про це йдеться у патріаршому посланні на Святу Пасху 2024, повідомляє Укрінформ з посиланням на текст послання, опублікованого на сайті Вселенського патріархату.

«Славне Воскресіння з мертвих Спаса Христа є спільним воскресінням усього роду смертного і передчуттям досконалості всіх, а також сповнення Божественної Ікономії в Небесному Царстві. Ми беремо участь у невимовній таємниці Воскресіння в Церкві, будучи освяченими в її таїнствах і переживаючи Пасху, “яка відчинила нам двері раю”, – йдеться у посланні Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломея.

У тексті вказується, що головною рисою православного життя є його воскресний пульс.

“Але ця віра ніколи не забуває, що шлях до Воскресіння проходить через Хрест. Православна духовність не визнає ні утопізму Воскресіння без Розп’яття, ні песимізму Хреста без Воскресіння. Тому в православному досвіді зло не має останнього слова в історії, а віра у Воскресіння служить мотивацією боротьби з присутністю зла та його наслідками у світі, діючи як потужна перетворююча сила. У православній самосвідомості немає місця ні покорі злу, ні байдужості до розвитку людських справ”, – зазначає Варфоломій.

Його Всесвятість нагадує, що Воскресіння Христове – це добра звістка свободи, дар свободи та гарантія спільної свободи у вічному житті Царства Отця, Сина і Святого Духа.

“З цими почуттями, шановні браття і улюблені чада, сповнені радості участі в “спільному всіх торжеств”, отримавши світло від незгасного світла та віддавши славу Христу, який воскрес із мертвих і приніс життя всім, поминаючи в цей всесвятковий “обраний і святий день” усіх наших братів і сестер у важких обставинах, ми молимося до нашого Господа, “що смертю смерть подолав”, Бога миру, щоб Він умиротворив світ і просвітив наші кроки до всякого доброго і угодного Йому діла, вигукуючи радісний гімн “Христос Воскрес!”, – привітав Його Всесвятість вірян з Великоднем.

Як повідомляв Укрінформ, в історичній Софії Київській на Великдень, 5 травня, відбудеться святкове дійство.

Фото: stavropigia.lviv.ua

Великдень Варфоломій

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь