МЗС України і посольства 24 країн підтвердили відданість підтримці рівності

МЗС України і посольства 24 країн підтвердили відданість підтримці рівності Заява 17.05.2024 17:10 Укрінформ У Міжнародний день боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією (IDAHOBIT+) Рада з прав людини при Міністерстві закордонних справ України та дипломати інших країн підтвердили відданість підтримці рівності та поваги до прав людини і гідності всіх членів суспільства, включаючи ЛГБТКІ+ осіб та їх союзників.

Як повідомляє Укрніформ, про це йдеться у спільній заяві Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України та посольств Австралії, Австрії, Канади, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Словенії, Іспанії, Швеції, Великої Британії, США та Представництва ЄС в Україні.

У ній дипломати визнали, що сила демократичної держави полягає в солідарності та різноманітності, і що повноцінна участь усіх людей у всіх сферах життя приносить користь суспільству в цілому, а ЛГБТКІ+ люди роблять невід’ємний внесок у стійкість України. Вони нагадали, що ЛГБТКІ+ військові захищають майбутнє країни від російської агресії на передовій як громадяни України.

У заяві визнається, що загарбницька війна Росії продовжує серйозно впливати на всі сфери життя, включно з правами ЛГБТКІ+ людей в Україні, та висловлюється глибока стурбованість повідомленнями про порушення прав людини та переслідування, що російські сили і їх поплічники вчиняють щодо ЛГБТКІ+ осіб.

«Росія продовжує використовувати дезінформацію та ненависть до ЛГБТІК+ людей, щоб підірвати єдність навколо наших спільних цінностей – демократії, верховенства права, поваги до прав людини, недискримінації та захисту меншин, використовуючи для цього свої зловмисні кампанії з дезінформації», – підкреслили дипломати.

Вони рішуче засудили порушення та зловживання Росією правами людини та основними свободами ЛГБТКІ+ осіб та представників інших груп – на її території, на тимчасово окупованій Росією території України та інших країн.

Також відзначається, що Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини ЛГБТКІ+ осіб. У той же час, для захисту прав кожної людини завжди можна зробити більше.

Рада при міністерстві та посольства привітали законодавчі ініціативи у сфері боротьби з дискримінацією та злочинами на ґрунті ненависті (законопроєкт №5488) та визнання зареєстрованих партнерств (законопроєкт №9103).

«Партнери ЛГБТКІ+ військових, поранених або загиблих під час бойових дій, повинні мати право відвідувати лікарню, ухвалювати рішення щодо лікування чи поховання або брати участь на рівних у будь-яких інших правовідносинах», – наголошується в заяві.

Враховуючи покращення суспільного сприйняття ЛГБТКІ+ осіб, дипломати закликають всі зацікавлені сторони продовжувати відкритий діалог і проявляти сміливість та лідерство у підтримці цих законодавчих ініціатив.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з дослідженням групи "Рейтинг", в Україні 27% громадян позитивно ставляться до ЛГБТ-осіб, котрі служать у Збройних силах України.

У березні 2024 року неіснуючий "міжнародний громадський рух ЛГБТ" в Росії внесений до переліку "терористів та екстремістів". У липні 2023 року в Росії заборонено змінювати стать.

Фото: DPA

ЛГБТ МЗС Права людини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь