Мобільні аптечні пункти стануть важливою частиною системи охорони здоров’я – експерт

Мобільні аптечні пункти стануть важливою частиною системи охорони здоров’я – експерт Оновлено 21.05.2024 15:06 Укрінформ Мобільні аптечні пункти у сільській місцевості можуть стати важливою частиною майбутньої системи охорони здоров’я.

Таку думку висловив керівник проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ” Володимир Курпіта під час круглого столу в Укрінформі.

Курпіта нагадав, що мобільні медичні пункти тісно пов’язані з урядовою програмою “Доступні ліки”, що сприяє реалізації державної політики щодо забезпечення громадян лікарськими засобами.

Володимир Курпіта

“Ці мобільні пункти оснащені найсучаснішим обладнанням і медикаментами, що дозволяє надавати широкий спектр послуг — від консультацій фармацевтів до безпосередньої видачі ліків та проведення різноманітних заходів іншого характеру. На нашу думку, цей підхід стане важливою частиною майбутньої системи охорони здоров’я в Україні й особливо в тих регіонах, де медичні заклади зазнали руйнувань або мають обмежені ресурси”, – сказав він.

Своєю чергою голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак нагадала що нещоданво показник відпуску ліків у селі становив не більше 20% по країні. "І, на жаль, були такі області, як Чернігівська, Запорізька, Харківська, де такий показник становив менше 4% і навіть був близько нуля по окремих громадах”, – сказала вона.

Наталія Гусак

Зазначалося, що нещодавно мобільні аптечні пункти вперше побували у жителів громад Київської, Чернігівської та Житомирської областей в межах проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”. У Черкаській, Миколаївській та Харківській областях такі мобільні аптечні пункти працюють на постійній основі.

Жителі цих громад мають змогу отримати призначені ліки, в тому числі безоплатно або з певною доплатою за державною програмою “Доступні ліки”.

Як повідомлялося, на сьогодні 11 мобільних аптечних пунктів охопили понад 300 населених пунктів у 8 регіонах.

Мобільні аптечні пункти є ефективним інструментом поліпшення доступу до медичних послуг у віддалених районах та регіонах, що постраждали від збройної агресії Росії.

Ліки Медицина Аптека

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь