Із Лондона на Луганщину: пластуни пробігли 3000 кілометрів віртуального марафону

Із Лондона на Луганщину: пластуни пробігли 3000 кілометрів віртуального марафону Ексклюзив 21.05.2024 15:03 Укрінформ Пластуни з усього світу пробігли 3 тис. км віртуального марафону – від Лондона до крайньої східної точки України, знищеного росіянами села Рання Зоря на Луганщині.

«Дорогою» збирали гроші для пластунів в ЗСУ. Про це Укрінформу розповів пластун-сеньйор, член бігового клубу UStream Відень Андрій Ребрик.

«Я бігаю марафони давно, є членом бігового клубу UStream (Юкрейніан стрім) Відень – у 2022-му році ми бігли віртуальний марафон та збирали кошти для пластунів у ЗСУ. Ідею пробігти від Лондона до Ранньої Зорі на Луганщині зараз подала Еля Чурук – пластунка, яка зараз живе в Лондоні. До неї одразу долучилися Денис Угрин, який бігав марафон в Антарктиді, та Оксана Літинська – відома альпіністка. Ми організували віртуальний забіг, загалом у ньому взяло участь 28 пластунів в Україні та світі», – сказав Ребрик.

З його слів, загальний трек забігу від Лондона до Ранньої Зорі склав 3 253 км.

«Для того, аби взяти участь, потрібно було у спеціальному додатку для бігунів зареєструватися і програма фіксувала твій кілометраж до загального треку. Ми планували завершити марафон до Дня Незалежності, але зрештою впоралися швидше», – розповів він.

Суть цього проєкту, пояснює Ребрик, це підтримка пластунів, котрі зараз на війні.

«Ідея була така, що кожен, хто біг частину марафону, донатив – це могла бути моя моно-банка, міг бути загальний збір Пласту на підтримку пластунів у війську або ж донат для свого друга/подруги, які зараз на фронті. Внески були абсолютно різні – від 10 до 1000 гривень, хтось жертвував кілька сотень доларів. По-різному. Суть – колективний дух та підтримка один одного у складні часи», – зазначив Ребрик.

Найменші бігуни, котрі взяли участь у марафоні, – це були новаки (пластуни 6-11 років, які носять жовті хустки – ред.) із Мадрида та Івано-Франківська. У Франківську діти бігли всього 100 метрів, але збирали гроші на підтримку пластунів в ЗСУ.

Кошти, зібрані під час марафону, перераховували на дрони, турнікети еко-флоу – на актуальні збори.

Із Лондона на Луганщину: пластуни пробігли 3000 кілометрів віртуального марафону / Фото надані Андрієм Ребриком

Зараз, зі слів Ребрика, у пластунів є ідея пробігти ще один віртуальний марафон – по всіх Пластових осередках Європи. Бігтимуть від Лондона до Бельгії, Франції, Італії, Португалії, Австрії, Німеччини тощо.

«За такі марафони немає медалей або що. Ми це робимо, бо хочемо, бо любимо, бо хочемо зберегти єдність. Ідея – показувати, що ми всі українці, ми об'єднані, що ми один одного підтримуємо і особливо підтримуємо тих, хто зараз у війську. А в армії зараз служить 700 пластунів – в різних підрозділах Сил оборони», – акцентував він.

Як повідомляв Укрінформ, 7 травня на Авдіївському напрямку загинув пластун із Волині, один із організаторів фестивалю «Бандештадт», автор шеврону бригади Маґура – молодший сержант ЗСУ Олександр Машлай.

Лондон Луганщина Марафон Пластуни Станиця Луганська

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь