Із Князєва зняли електронний браслет – правозахисники

Із Князєва зняли електронний браслет – правозахисники 27.05.2024 13:55 Укрінформ Колегія суддів Вищого антикорупційного суду продовжила строки дії обов’язків ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву, при цьому з нього зняли електронний браслет.

Як передає Укрінформ, про це правозахисна громадська організація Transparency International Ukraine повідомляє у Телеграмі.

"27 травня ВАКС продовжив строки дії обов’язків ексголові Верховного суду: прибувати до прокурора суду за першою вимогою, не вилучатись за межі України, утримуватись від спілкування з свідками, здати паспорти для виїзду за кордон", – ідеться у повідомленні.

Проте колегія суддів звільнила Князєва від обов’язку носити електронний браслет.

Як стверджував прокурор під час судового засідання, Князєв може переховуватись від суду та незаконно впливати на свідків, тому необхідно продовжувати обов'язки.

"Сторона захисту стверджувала, що прокурор не надав жодних доказів, які б підтверджували наявність ризиків. Щодо браслета Князєв заявив, що в нього за його місцем проживання по 6 годин немає світла та немає зв’язку, тому браслет є неефективним. Також браслет впливає на стан його здоров’я", – зазначили в Transparency International Ukraine.

Як повідомляв Укрінформ, у травні 2023 року у Національному антикорупційному бюро України і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди у 2,7 млн дол. керівництвом і суддями Верховного суду.

За версією слідства, хабар був за ухвалене 19 квітня 2023 року Великою палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання у 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo.

Під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення тодішньому голові ВС Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови ВС.

18 травня 2023 року Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Того ж дня ВАКС обрав ексголові Верховного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 107,3 млн грн.

30 січня 2024 року розмір застави був зменшений до 18,168 млн грн, а 31 січня ця сума була внесена. Того ж дня Князєва звільнили з-під варти.

4 березня САП направила до ВАКС обвинувальний акт відносно Князєва.

14 березня Вищий антикорупційний суд провів підготовче засідання у справі Князєва, під час якого відмовив стороні захисту в поверненні обвинувального акта прокурору.

Князєв Антикорупційний суд Верховний Суд

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь