ЄС розпочинає всеукраїнську комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми – Європа»

ЄС розпочинає всеукраїнську комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми – Європа» 09.05.2024 14:06 Укрінформ Європейський Союз розпочинає нову комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми – Європа», щоб продемонструвати свою підтримку, а також роль українського громадянського суспільства та незалежних ЗМІ у забезпеченні стійкості та відбудови України.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Представництво ЄС в Україні.

«На тлі продовження незаконної російської війни проти України Європейський Союз демонструє свою солідарність з українським громадянським суспільством та незалежними ЗМІ. 3 травня 2024 року, у Всесвітній день свободи преси, ЄС оголошує про початок всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа». Ця ініціатива має на меті показати ключову роль громадянського суспільства та засобів масової інформації у забезпеченні стійкості та відбудови України, демонструючи їхні досягнення завдяки підтримці ЄС», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Представництві ЄС, з перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну Євросоюз ухвалив безпрецедентне рішення – дозволити своїм грантоотримувачам в Україні переорієнтувати та використати раніше виділені кошти на потреби захисту країни, порятунок людських життів та забезпечення нагальних потреб громадян.

Там також нагадали, що за час повномасштабної війни ЄС значно збільшив обсяги підтримки громадянського суспільства. Станом на 1 квартал 2024 року в Україні діє 63 грантові проєкти у сфері підтримки організацій громадянського суспільства (ОГС) із загальним обсягом європейського фінансування понад 104 млн євро. Це посилило спроможність українських організацій громадянського суспільства та медіа у захисті прав людини, підтримці соціально вразливих груп населення, посиленні підзвітності органів державної влади та просуванні євроінтеграційних реформ навіть в умовах війни.

«Зараз, коли Україна стикається з наслідками жорстокої військової агресії, перед українським громадянським суспільством постає новий виклик – відбудова зруйнованого: опитування, проведене Фондом Східна Європа, показує, що понад 90% громадських організацій планують долучитися до відбудови країни або конкретної громади. Вітаючи ці ініціативи, ЄС розробляє нові проєкти та програми для їх підтримки», – йдеться у повідомленні.

Як зазначила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, Євросоюз надає громадянському суспільству та незалежним ЗМІ України всю можливу підтримку з самого початку повномасштабного російського вторгнення.

«Це – підтримка громадянського суспільства задля забезпечення стійкості та досягнення миру, а також на шляху України до членства в ЄС. Адже саме європейський вибір свободи, демократії та правовладдя став дороговказом для мільйонів українських громадян, які зараз борються за майбутнє своєї країни. А також задля реформ, які необхідно впровадити для реалізації цього європейського вибору. Громадянське суспільство та незалежні засоби масової інформації стали важливими провідниками змін в Україні. Європейський Союз надавав і надалі надаватиме їм всебічну підтримку, стоячи пліч-о-пліч з Україною та українцями. Разом діємо!» – додала вона.

Ключовими темами комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа» є:

  • підтримка реформ, які наближають Україну до Європейського Союзу, сприяють адаптації України до правил і стандартів ЄС;
  • сприяння мобілізації громад та співпраці між різними групами громадянського суспільства;
  • надання допомоги ОГС, які працюють з найвразливішими групами, включаючи психологічну підтримку;
  • популяризація важливості незалежних ЗМІ як наріжного каменя демократичних перетворень та оплоту боротьби з дезінформацією і розвінчання фейків, поширюваних російською пропагандою.

Кампанія триватиме з травня по липень 2024 року по всій території України (за винятком окупованих територій та зон бойових дій) і включатиме інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС та громадськості. Також будуть організовані престури та пресзустрічі для ЗМІ. Заходи відбуватимуться у місті Києві та в областях України.

Долучитися до заходів комунікаційної кампанії та стежити за ними можна на сайті, а також сторінках Представництва ЄС в Україні у соцмережах.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2022 року стартувала всеукраїнська комунікаційна кампанія «Разом ми – Європа» щодо відповіді ЄС на війну в Україні, яка фінансувалася Європейським Союзом і реалізувалася у партнерстві з урядом України.

Євроінтеграція Європа Євросоюз Вступ до ЄС

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь