Скарби Криму: у Києві відкрилася виставка скіфського золота

Перша леді України Олена Зеленська в четвер 4 липня, відкрила у Києві виставку Скарби Криму. Повернення. В експозиції – колекція скіфського золота, за повернення якої Україна боролася майже 10 років, повідомляє пресслужба президента України.

“Наша боротьба і за повернення Криму, і за повернення його скарбів, почалася одночасно – 10 років тому. 10 довгих років судів та блискучої роботи українських та іноземних юристів, музейників та дипломатів знадобилися, щоб культура, історична справедливість і співпраця вільних людей перемогли”, – сказала Зеленська.

Повідомляється, що унікальні експонати належать до культур різних народів, які жили на півострові: греків, скіфів, сарматів, готів, гунів. Датуються скарби періодом від пʼятого століття до н.е. до пʼятого століття н.е.

Виставка Скарби Криму. Повернення діятиме в Національному музеї історії України до остаточної деокупації Криму, а потім колекцію планують перевезти на територію півострова.

“Вірю: так само, як повернулися додому ці скарби, так само повернеться додому і Крим, щоб бути частиною не тільки України, а й вільного світу та світової культури”, – додала Зеленська.

Топ-новини зараз:

• "Рівняють із землею", – у ЗСУ говорять про підготовку відходу з Часового Яру
• У США оголосили про надання додаткової допомоги Україні: що увійшло до пакету
• "Думайте про наслідки, перш ніж щось писати": Ігнат розкритикував Безуглу через її пости в соцмережах
• Україна формує кілька нових бригад, але для них не вистачає озброєння, – ISW

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь