На місці Каховського водосховища вже утворився молодий ліс

На місці Каховського водосховища утворилося 150 тисяч гектарів молодого лісу. Раніше ця територія була затоплена внаслідок будівництва дамби Каховської ГЕС. Про це йдеться в репортажі DW.

Повідомляється, що сходження води внаслідок підриву Каховської ГЕС оголило територію Великого лугу. За рік ліс, що утворився там, сягнув кількох метрів у висоту. Там уже з’явилася велика кількість тварин.

Еколог Вадим Манюк розповів, що раніше тварин на цьому місці не було, оскільки це було водосховище.

“Уже повернулися кабани дикі, козулі, зайці, лисиці, дрібні гризуни з’являються, звичайно, мишоподібні. Також до речі є тут і борсуки”, — розповів Манюк.

За словами журналістів, Україна вже веде переговори про відновлення Каховської ГЕС, яка була зруйнована російськими окупантами 6 червня 2023 року. Однак екологи виступають проти такого рішення.

“Якщо відновлять, буде новий акт екоциду. Тільки він буде в рази масштабнішим порівняно з попереднім”, — розповів Манюк.

За його словами, існування природної водної заплави позитивно позначиться на екосистемі та може слугувати охолоджувачем для клімату. Якщо це місце розвиватиметься природним шляхом, то Великий луг увійде до п’ятірки найцінніших природоохоронних територій України. Туди також входять Карпатський і Чорнобильський біосферні заповідники.

Топ-новини зараз:

• Коваленко проаналізував втрати армії РФ у червні
• Росія розпочала головування в Раді безпеки ООН
• У Греції набуває чинності закон, який дозволяє шестиденний робочий тиждень
• Зайшли в тил та ліквідували роту супротивника: військовий розповів про бої у Сріблянському лісі

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь