Ексзаступнику глави Офісу президента Смирнову вручили підозру через майно брата

Фото: facebook.com/andriysmyrnov

Колишній заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов підтвердив, що отримав підозру від НАБУ. Також у нього провели обшук. Про це Смирнов розповів в коментарі “Українській правді”.

– Підтверджую інформацію ЗМІ про вручення мені повідомлення про підозру. Підозра не від СБУ, а від НАБУ. Це перше. Друге. Подія, давно очікувана мною з огляду на те, що її анонсували майже за пів року до сьогоднішнього дня усіма можливими способами. Вручення підозри та обшук відбулися швидко та делікатно – до детективів зауважень немає. Для мене нічого незвичного не відбулося. Такі вже в нас сучасні реалії політики. Переконаний у своїй правоті й буду доводити її всіма доступними способами, – сказав він.

Удень 22 травня ЗМІ повідомили з посиланням на джерела у правоохоронних органах, що НАБУ повідомило Смирнову про підозру у незаконному збагаченні. Водночас офіційної інформації від антикорупційних органів спочатку не було. Вже після новин у ЗМІ та коментаря Смирнова НАБУ та САП повідомили, що Смирнова підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн.

– За даними слідства, у період з 2020 по 2022 рр. посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 млн грн. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн. Йдеться про 2 автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), 2 мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті. Аби приховати наявність цього майна, посадовець оформив його переважну частину на рідного брата, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе… Викриття злочину відбулось після публікації розслідування журналістів «Української правди», а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції, – заявили в НАБУ.

Фото: t.me/sap_gov_ua

Фото: nabu.gov.ua

  • Володимир Зеленський наприкінці березня звільнив Андрія Смирнова та ще кількох працівників Офісу президента.
  • У лютому 2023 року “Українська правда” публікувала розслідування про брата Андрія Смирнова Ігоря. Журналісти звернули увагу на те, що у 2022 році чоловік, який офіційно не працює, придбав квартиру у Львові та земельну ділянку в Карпатах за цінами, значно нижчими за ринкові. Також Ігор Смирнов придбав паркомісце у Києві, Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл. Андрій Смирнов пояснив це тим, що його брат займається перепродажем машин. Він також розповів, що позичив брату гроші. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь