За минулий рік в ефірах не звучало жодної російської пісні – Кремінь

За минулий рік в ефірах не звучало жодної російської пісні – Кремінь 02.05.2024 15:55 Укрінформ За минулий рік в ефірах загальнонацональних телерадіокомпаній не звучало жодної російської пісні.

Про це під час презентації звіту за 2023 рік в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Ми дослідили діяльність 14 телерадоорганізацій, які здійснюють загальнонацінальне ефірне мовлення. Хочу відзначити, що вперше за роки незалежності не зафіксовано жодної російської пісні в трансляціях наших телерадіоорганізацій" – сказав Кремінь.

Так, за його даними, майже 33% пісень виконувалися офіційними мовами ЄС, іншими мовами – 0,1%, понад 67% – українською мовою.

Моніторинг відбувався у грудні 2023 року співробітниками Офісу Уповноваженого із захисту державної мови.

Загалом, як додав Кремінь, було проаналізовано виконання 8 334 пісень.

Також, як зазначив Уповноважений із захисту державної мови, за минулий рік було на 37% більше видано книжок української мовою, ніж позаминулого року.

"У нас є сплеск попиту на дитячу літературу, і на переклади. І Україна в цьому плані є одним з рекордсменів у світі і за якістю, і за кількістю тих зарубіжних видань, які видаються українською мовою у блискучому виконанні українських видавництв", – зазначив Кремінь.

Як повідомляв Укрінформ, за минулий рік Офіс Уповноваженого із захисту державної мови отримав майже 3,7 тис звернень щодо порушення мовного законодавства.

Українська мова Радіо і ТБ Кремінь Мовний омбудсмен

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь