У фінському музеї Акселі Ґаллен-Каллела з’явився аудіогід українською

У фінському музеї Акселі Ґаллен-Каллела з’явився аудіогід українською Фото 03.05.2024 11:50 Укрінформ Тепер відвідати музей Акселі Ґаллен-Каллела в місті Еспоо можна у супроводі українського аудіогіда.

Про це у Телеграмі повідомила перша леді Олена Зеленська, передає Укрінформ.

«Тепер відвідати музей Акселі Ґаллен-Каллела в місті Еспоо можна у супроводі українського аудіогіда – у межах проєкту з українізації провідних пам’яток світу він вже 3-й у Фінляндії та 83-й за ліком у 44 країнах світу. Запрошую до музею всіх українців Фінляндії – у країні їх нині понад 60 тисяч, – щоб почути фінську історію рідною мовою та переконатися: обом нашим народам незалежність від імперії не далася легко. Але тим важливіший і цінніший цей здобуток», – зазначила Зеленська.

Символічну кнопку запуску аудіогіда натиснули посол України у Фінляндії Ольга Діброва та мер міста Еспоо Юкка Мякеля.

Перша леді також відзначила, що Акселі Ґаллен-Каллела – митець XIX століття, який прагнув показати культуру, мову, місце свого народу серед націй світу – на противагу Російській імперії, яка окупувала його країну.

«Дуже схоже на українського автора – того ж Тараса Шевченка. Але в цьому разі мова про фінського класика Акселі Ґаллен-Каллела (1865–1931) – талановитого художника-символіста й патріота Фінляндії. Свій патріотизм він передав також дітям», – розповіла перша леді.

Як повідомляв Укрінформ, у березні у музеї Ван Гога в Амстердамі з'явився аудіогід українською мовою.

Фото: Олена Зеленська/Телеграм

Музей Олена Зеленська Аудіогід

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь