Російські бомбардування знищують культурну спадщину України – британська розвідка

Російські бомбардування знищують культурну спадщину України – британська розвідка 15.05.2024 13:19 Укрінформ Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російськими атаками було знищено і пошкоджено загалом більше 3000 об’єктів і закладів культури, а на відновлення всієї культурної спадщини знадобиться більше 3 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Британії у соцмережі X.

У відомстві нагадали, що 14 травня 2024 року виповнилося 70 років з дня прийняття Конвенції ЮНЕСКО про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.

«Війна в Україні триває, а російські бомбардування міст з використанням авіації далекого радіусу дії та планерних боєприпасів мають руйнівний вплив на культурну, історичну та релігійну спадщину України», – пишуть у звіті.

У відомстві, з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України, повідомили, що станом на 2 травня цього року загалом 1 987 закладів культури були пошкоджені від початку повномасштабного вторгнення Росії. Міністерство також підрахувало, що станом на 6 травня 2024 року 1062 об'єкти культурної спадщини були зруйновані або пошкоджені з початку російського вторгнення, а ЮНЕСКО окремо підтвердило пошкодження 129 релігійних об'єктів станом на 10 квітня 2024 року.

«У середині лютого 2024 року ЮНЕСКО оцінила збитки, завдані Росією культурній спадщині України, у 3,5 мільярда доларів, на відновлення культурної спадщини знадобиться 10 років і 9 мільярдів доларів. Оскільки війна триває, російські війська, ймовірно, продовжуватимуть завдавати шкоди українській культурі та історичній спадщині», – резюмують у відомстві. 

Як повідомляв Укрінформ, Італія виділить €42,5 мільйона на відновлення пам’яток архітектури в Одесі.

Фото: МКІП

Британія Культурна спадщина Розвідка Україна ЮНЕСКО Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь