МКІП та ІР-офіс співпрацюватимуть у сфері охорони культурної спадщини

МКІП та ІР-офіс співпрацюватимуть у сфері охорони культурної спадщини 29.04.2024 15:09 Укрінформ Міністерство культури та інформаційної політики підписало меморандум із Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (ІР-офіс) щодо охорони культурної спадщини, цифровізації та розвитку креативних і культурних індустрій.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба МКІП.

Документ підписали т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і директорка ІР-офісу Олена Орлюк.

У МКІП зауважили, що меморандум передбачає спільну розробку рекомендацій щодо дотримання прав інтелектуальної власності в культурних і креативних індустріях України, проведення заходів у сфері охорони культурної спадщини, зокрема оцифрування музейних обʼєктів, а також щодо розвитку креативних і культурних індустрій та налагодження міжнародної співпраці.

Під час зустрічі Карандєєв підкреслив, що викликом наразі є монетизація культурних послуг в Україні.

«Необхідно розуміти, з чого сьогодні формується вартість культурних послуг, де ми можемо її активізувати, де зменшити. Водночас ми зацікавлені в тому, щоб творча складова під час виробництва тих чи інших товарів загального економічного призначення також зросла», — зауважив він.

Своєю Орлюк зазначила, що робота із МКІП зосередиться на кількох напрямках: створення кейсів та роз’яснень для креаторів щодо дотримання авторських та суміжних прав, популяризація сфери інтелектуальної власності, вихід українських авторів на європейські ринки, спільні проєкти у галузі культурної спадщини.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні започаткували Національну програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини.

Фото: МКІП

Культурна спадщина інтелектуальна власність Креатив МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь