18 травня 2019 року святкують День Європи в Україні

Територіально Україна знаходиться в європейській частині материка і відносить себе до країн Заходу. Її культура багато в чому перетинається з культурою Європи. Уряд країни обрав стратегічний курс на європейську інтеграцію і встановив відповідне свято, інформує Ukr.Media.

Україна щороку відзначає День Європи в третю суботу травня. У 2019 році свято припадає на 18 травня. Це подія відзначається згідно з Указом Президента України № 339/2003 «Про День Європи» від 19 квітня 2003 року.

Свято відзначає велика частина населення України, яка підтримує курс уряду. Адміністрація міст організовує чудові програми проведення події, що включають безліч різноманітних цікавих заходів на будь-який смак. Європейські музичні колективи і естрадні виконавці дуже тепло зустрічаються українською публікою. Жителі України із задоволенням приходять на творчі і культурні заходи, щоб зануритися в культуру Європи і поділитися своїми традиціями. Дорослі і діти з задоволенням приймають участь у міських веселощах.

Історія та традиції свята

Крім України, дану подію також відзначають країни Євросоюзу. Але там датою свята обрано 9 травня в пам'ять про прийняття Декларації Шумана в 1950 році. У цей історичний період весь світ охопила гонка озброєнь, що загрожувало загибелі всієї планети. Французький міністр закордонних справ Шуман запропонував провідним європейським державам об'єднати їх сталеливарну та вугільну промисловість, щоб віддати керування і контроль над розвитком військової техніки в руки нової наднаціональної структури — ЄОВС. Це стало першим кроком до поглиблення євроінтеграції.

День Європи в Україні 2019 починається з урочистої церемонії відкриття, яка проходить у Києві на Михайлівській площі. У програмі церемонії — виступи представників посольств держав-членів ЄС. Але найцікавіші події проводяться на Софійській площі: фестиваль вуличної музики, творчі номери дитячих колективів, конкурси та ігри.

Цікаві факти

На території сучасної України знаходиться географічний центр Європейського материка. Спеціальний знак, встановлений в 1887 році на Закарпатті, а саме, у Верхньотісянській улоговиніі на березі річки Тиса. Центр Європи позначений геодезичним знаком заввишки в два метри, що має координати 47° 56'3" північної широти і 24° 11'30" східної довготи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь